Portal bezpiecznego e-biznesu

Poważny błąd w nowym Chrome v.79

 Poważny błąd w nowym Chrome v.79

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Aktualizacja popularnej przeglądarki Google Chrome w wersji 79 zawiera błąd powodujący brak dostępu użytkowników do danych.

Poważny błąd w nowym Chrome v.79

Aktualizacja pojawiła się kilka dni temu, wprowadziła ona m.in. możliwość sprawdzenia, czy nasze hasła brały udział w wycieku. Jak się jednak okazało, z powodu istotnego błędu aktualizacja musiała zostać wycofana. Użytkownicy na stronie Chromium zaczęli donosić o utracie danych aplikacji.

Jedną ze zmian w Chrome 79 jest to, że lokalizacja, w której przechowywane są dane internetowe, została zaktualizowana. Jednak dane z LocalStorage i WebSQL nie zostały odpowiednio zmigrowane. Krótko mówiąc, gdy przeglądarka została zaktualizowana, usunęła niektóre lub wszystkie dane lokalne wielu aplikacji. Chociaż dane są nadal nienaruszone pod względem technicznym, ponieważ Chrome nie usunął starych danych po migracji, nie ma teraz możliwości uzyskania do nich dostępu.

Google twierdzi, że aktualnie pracuje nad rozwiązaniem i rozważa dwa sposoby na naprawienie błędu: kontynuacja migracji i przeniesienie brakujących plików w ich nowe lokalizacje lub cofnięcie zmian i przywrócenie plików do poprzednich miejsc. Firma zapewnia, że w najbliższym czasie poinformuje, którą opcję zastosuje. Na tą chwilę Google cofnęło aktualizację, jednak tym, którzy zdążyli zaktualizować przeglądarkę pozostaje czekać na poprawkę.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUOKiK ostrzega przed możliwą piramidą finansową Następny artykuł ›Jak nie zostać słupem?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się