Poprawa funkcjonalności grup na Facebook’u

14 czerwca 2017, 10:13 , autor: Marcin Drzazga (legalniewsieci.pl)

Mark Zuckerberg stawia na tworzenie grup na swoim portalu, które powinny być w niedługim czasie bardziej widoczne i osiągalne dla użytkowników.
Poprawa funkcjonalności grup na Facebook’u

Jak podaje serwis the Telegraph, portal już testuje sekcję Grupy, a w założeniach ten dział ma zostać umiejscowiony w bardziej wyeksponowanym niż dotychczas miejscu. Utworzenie swojej czy przyłączenie się do funkcjonującej już Grupy będzie o wiele prostsze. Facebook chce w ten sposób bardziej zaangażować swoich użytkowników w tworzenie i rozwój portalu.

Testy, o których wspomnieliśmy wyżej zostały zawężone do niewielkiego kręgu użytkowników, a polegają one na lepszym umiejscowieniu zakładki Grupy oraz łatwiejszym dostępie do tej części portalu. Facebook nie zapomniał również o zmianach w bardzo popularnej wersji mobilnej serwisu. Tutaj Grupy będą wyświetlać się w bardziej widocznym miejscu wśród powiadomień, próśb o przyjęcie do znajomych oraz aktualności. Zlokalizowanie przycisku dotyczącego Grup w wyeksponowanym miejscu ma ułatwiać użytkownikom wyszukiwanie innych osób o zbliżonych zainteresowaniach, jak również pomagać w zakładaniu swoich własnych grup.

Można przypuszczać, iż zmiany dotyczące funkcji Grupy są podyktowane m.in. chęcią zwiększenia znikomej popularności oddzielnej aplikacji Groups, którą portal wprowadził w 2014 r. Ponadto nowa zmiana doskonale wpisuje się doskonale w wizję rozwoju serwisu, zapowiedzianą przez Marka Zuckerberga, zgodnie z którą zaangażowanie użytkowników w portal ma ulec zwiększeniu.

Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno