Portal bezpiecznego e-biznesu

Pomyśl o swoim bezpieczeństwie w internecie!

 Pomyśl o swoim bezpieczeństwie w internecie!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W trakcie pandemii COVID-19 liczba cyberataków wzrosła nawet o 30%. To idealny moment, aby pomyśleć o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci.

Pomyśl o swoim bezpieczeństwie w internecie!

Święto Bezpiecznego Internetu zostało ustanowione w 2004 roku przez Komisję Europejską. Jego celem jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież. Ponadto ta inicjatywa chce pokazać rodzicom, nauczycielom, wychowawcom problematykę cyberbezpieczeństwa oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Przez swoją nieuwagę, ktoś ukradł mi konto na Facebooku!

Tomek natrafił na szokujący artykuł w Internecie, gdzie, aby przeczytać całość musiał zalogować się, podając swoje dane logowania do Facebooka. Tak właśnie stracił dostęp do swojego profilu.

Nie miałem pojęcia, że tak mogą ukraść mój profil.. Napisałem do CyberRescue z prośbą o pomoc. Dzięki nim odzyskałem dostęp do swojego profilu - tłumaczy Tomek.

Specjaliści z CyberRescue przeszli również z Tomkiem całą ścieżkę dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wskazali jak nie dać się oszukać.

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Kroków do tego, aby zachować bezpieczeństwo w sieci jest naprawdę bardzo dużo. Począwszy od ustawienia silnych haseł, a kończąc na swojej prywatności w Internecie - mówi Karolina z CyberRescue.

Mówiąc o bezpieczeństwu w sieci warto przede wszystkim, wszędzie gdzie to możliwe włączyć weryfikację dwuetapową, korzystać z antywirusa i używać menagera haseł. Jeżeli nie wiesz jak zachować bezpieczeństwo w sieci, odezwij się do specjalistów z CyberRescue. Chętnie pomogą Ci przejść przez wszystkie kroki, które poprawią Twoje cyberbezpieczeństwo.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZakup alkoholu przez Ubera wkrótce dostępny? Następny artykuł ›Paczkomaty pod kościołami? Nowa ofensywa InPostu

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się