Portal bezpiecznego e-biznesu

Polscy sprzedawcy zwiększają swoje obroty na eBay

 Polscy sprzedawcy zwiększają swoje obroty na eBay

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Suma obrotów dziesięciu największych nowych polskich sprzedawców, którzy dołączyli do platformy eBay w 2018 roku, sięga ponad 2 miliony euro. To dwa razy więcej niż podobny obrót polskich sprzedawców w roku 2017.

Polscy sprzedawcy zwiększają swoje obroty na eBay

Polscy przedsiębiorcy podwoili również liczbę oferowanych produktów na eBay do blisko 8 milionów artykułów. Najbardziej popularnymi kategoriami produktowymi wśród przedsiębiorców, którzy dołączyli do platformy w 2018 roku, były akcesoria dla domu i ogrodu, moda, części samochodowe oraz elektronika. Wystawili oni łącznie ponad 780 000 przedmiotów i chętnie wychodzili ze swoją ofertą na rynki międzynarodowe. Większość z nich rozpoczęła swoją działalność za pośrednictwem platformy w pierwszych trzech miesiącach roku.

Jak podaje Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay:

Dzięki prostej mechanice serwisu oraz stałemu poszerzaniu oferty użytecznych narzędzi sprzedażowych chcemy przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorczości i handlu transgranicznego. Jesteśmy partnerem dla polskich przedsiębiorców i możemy wspierać ich w rozwoju biznesu zapewniając dostęp do międzynarodowego rynku.

Wzrost zainteresowania polskich sprzedawców platformą eBay spowodował zarówno zwiększenie eksportu produktów na rynki zagraniczne jak i na wzrost sprzedaży krajowej. W 2018 r. sprzedaż na rynek lokalny za pośrednictwem strony eBay.pl wzrosła o 13%. Przedsiębiorcy z Polski znacząco zwiększyli także eksport swoich produktów z dwóch kluczowych kategorii: Motoryzacja oraz Dom i Ogród. Jak wynika z danych, w skali roku eksport części samochodowych do Irlandii wzrósł o 83%, do Francji o 17%, a do Niemiec o 14%. Z kolei eksport produktów dla domu i ogrodu do Francji to wzrost na poziomie 23%, do Włoch – 21%, a do Niemiec – 15%.

Platforma eBay dba o to, by stale poszerzać dostępność nowych funkcjonalności dla sprzedawców w Polsce i dostarczać narzędzi do efektywnego zarządzania firmą biorącą udział w handlu transgranicznym. Wśród udogodnień dla sprzedawców znalazło się m.in. zniesienie opłaty za wystawienie przedmiotów na eBay.pl, czy umożliwienie udziału w programie „Okazje”, który pozwala na wystawianie limitowanych ofert z darmową dostawą objętych rabatami od 20 do nawet 90 procent.

źródło: dlahandlu.pl

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSpotify wypowiada wojnę użytkownikom blokującym reklamy w serwisie Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się