Portal bezpiecznego e-biznesu

Podszycie się pod ALERTRCB jako forma reklamy?!

 Podszycie się pod ALERTRCB jako forma reklamy?!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Od pewnego czasu działa system ALERTRCB. Jest to system SMS-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach, który jest wykorzystywany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych. Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy wiadomość „ALERTWSH”, który namawia nas do …..zapisania się na studia.
Podszycie się pod ALERTRCB jako forma reklamy?!

Poniżej treść wiadomości:

Adresat od razu kojarzy się z ALERTRCB, a pierwsze 3 słowa komunikatu od razu przykuwają uwaga czytelnika i również zdecydowanie nawiązują do informacji do których ALERTRCB został stworzony. Tym sam warto się zastanowić, czy podszywanie się pod system, którego celem jest ochrona i zapewnienie bezpieczeństwa jest po prostu zasadny?

Przypadek Toyoty i ich barek reklamowych na mazurskich jeziorach

Co ciekawe w tym tygodniu bardzo głośna była sprawa barki Toyoty na jednym z mazurskich jezior, która pod pozorem dbania o bezpieczeństwo po prostu reklamowała swoje auta. O co dokładnie chodzi? Firma toyota na mazurskich jeziorach zainstalowała platformy, na których były reklamy aut tej firmy, a także kamery on-line i stacje pogodowe wskazujące m.in. siłę wiatru i temperaturę wody i otoczenia. Na banerach reklamowych umieszczony był także numer alarmowy do mazurskich ratowników.


Platformy spotkały się z krytyką żeglarzy i internautów, którzy stwierdzili, że są one w istocie banerami reklamowymi i szpecą dziewicze mazurskie widoki. Internaucie nazywali akcję toyoty "skandaliczną", a ratownikom zarzucono pazerność.

Po fali krytyki jaka spadał na firmę Robert Mularczyk, dyrektor komunikacji i PR w polskim oddziale Toyoty zapowiedział, że:

Zdecydowaliśmy o ściągnięciu platform z wody. Jeśli dziś ktoś zobaczy, że platforma płynie po wodzie za łodzią nie oznacza to nowego rodzaju promocji tylko ściąganie platformy na brzeg.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKlienci mBanku uważajcie na nową próbę oszustwa! Następny artykuł ›Jak Instagram troluje polskie firmy?!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się