Portal bezpiecznego e-biznesu

Poczta Polska wysyła e-maile o dopłacie za paczkę?

 Poczta Polska wysyła e-maile o dopłacie za paczkę?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Oszuści nie próżnują i wykorzystują czas wyprzedażowych okazji. Tym razem wykorzystując wizerunek Poczty Polskiej, wysyłają e-maile, z informacją o oczekującej paczce. Aby ją odebrać, należy zapłacić 4.99 zł.

Poczta Polska wysyła e-maile o dopłacie za paczkę?

Tym razem przestępcy wysyłają wiadomości e-mail, zaznaczając, że potwierdzenie płatności należy wykonać w ciągu 2 dni. W e-mailu znajduje się przycisk, który przenosi do fałszywej strony płatności. Należy podać tam swój numer telefonu, e-mail oraz numer karty. Podając te dane, oszuści są w stanie wyczyścić nasze konto bankowe ze wszystkich oszczędności.

Literówki w tekście, dziwny adres

E-maila otrzymał Mateusz. Jego podejrzenie wzbudziły liczne literówki, które pojawiły się w wiadomości.

E-mail został podpisany jako “Członkiem Poczta Polska”, od razu domyśliłem się, że może być to oszustwo - tłumaczy mężczyzna.

Nigdy nie podawaj danych karty płatniczej!

Takie oszustwa będą się pojawiały, zwłaszcza teraz, gdy zamawiamy przez internet prezenty świąteczne - tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Jeżeli otrzymaliśmy taką wiadomość i nie mamy pewności, czy jest ona prawdziwa, zawsze skontaktujmy się z rzekomym nadawcą. Jeżeli dowiemy się, że to oszustwo, usuńmy wiadomość oraz zablokujmy adres e-mail. Pamiętajmy, żeby nigdy nie klikać pochopnie w linki oraz przyciski znajdujące się w wiadomościach.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak stracić wszystkie oszczędności z konta? Zapłać za prąd! Następny artykuł ›Podaj kod blik i odbierz pieniądze

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się