Portal bezpiecznego e-biznesu

Poczta Polska rezygnuje z usługi telegramu

 Poczta Polska rezygnuje z usługi telegramu

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Z dniem 1 października 2018 r. nie będziemy już mogli wysyłać telegramów. Znamienne jest, o że decyzji poinformowano na twitterze – uważanym za następcę tej przestarzałej usługi.

Poczta Polska rezygnuje z usługi telegramu

Do roku 2002 za dostarczanie telegramów odpowiedzialna była Telekomunikacja Polska, która w listopadzie 2002 r. z tego zrezygnowała ze względu na brak opłacalności utrzymywania zespołu doręczycieli telegramów. Usługę przejęła Poczta Polska i nazwała ją Telegramem Pocztowym z gwarantowanym czasem doręczenia.

Telegramy były przesyłane do placówek za pomocą wewnętrznej, obejmującej cały kraj, sieci internetowej Poczty Polskiej. Nadawca mógł zlecić także przekazanie wiadomości w formie faksu, e-maila, SMS-a, czy za pomocą telefonu. W ofercie znajdowały się także ozdobne blankiety, np. w wersji kondolencyjnej.

Obecnie firma stwierdziła, że świadczenie usługi, która cieszy się dziś tak marginalną popularnością, nie ma sensu. Poczta Polska poinformowała, że od 1 października usługa telegram pocztowy zostanie wycofana dla klientów indywidualnych. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Usługa będzie jednak dostępna dla klientów biznesowych, którzy współpracują z Pocztą Polską na podstawie odrębnych umów zawartych na czas określony lub nieokreślony, do czasu ich wygaśnięcia albo rozwiązania.

Okres świetności telegramu przypadał w Polsce na lata 80-te XX wieku. W 1985 roku wysłaliśmy 19 mln telegramów krajowych i milion zagranicznych. Później już było tylko gorzej, bo od lat 90-tych telegramy zaczęły stopniowo przegrywać z coraz popularniejszą pocztą elektroniczną oraz z SMS-ami.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułYahoo rozlicza się z 47 milionów dolarów Następny artykuł ›Plomby gwarancyjne i skutki ich zerwania

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się