Portal bezpiecznego e-biznesu

Płatności odroczone - nowy hit w branży e-commerce

 Płatności odroczone - nowy hit w branży e-commerce

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Już od dłuższego czasu większość dużych sklepów internetowych oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za swoje zamówienie np. z upływem 30 dni od jego dokonania. Opcja ta oferowana jest także coraz częściej na portalach internetowych typu marketplace. Niemal 30% ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez OpinionWay deklaruje, że korzysta z tego rodzaju usług w czasie zakupów w sieci. W ostatnich tygodniach portal Allegro pochwalił się oszałamiającym wynikiem sprzedaży za pomocą systemu płatności odroczonej.

Płatności odroczone - nowy hit w branży e-commerce

Pomimo faktu, że systemy odroczonej płatności funkcjonują na naszym rynku już od jakiegoś czasu, to jednak platforma Allegro stosunkowo niedawno zaoferowała swoim klientom coś nowego w tym temacie. Chodzi tutaj o tzw. Allegro Pay Business, opcję wprowadzoną przez serwis w 2021 roku. Jak się okazuje, odniosła ona spektakularny sukces.

Co do zasady mechanizm Allegro Pay Business pozostaje taki sam, jak w przypadku konsumenckiego systemu płatności odroczonych. Klient zamawia produkt, otrzymuje fakturę, a rozliczenia z serwisem dokonuje po 30 lub 60 dniach. Istnieje również opcja rozłożenia płatności na raty, z którymi wiąże się, rzecz jasna, miesięczna prowizja - obecnie 2,9%. Co więc jest czynnikiem odróżniających od siebie ww. usługi? Przede wszystkim chodzi tutaj o limity, jakie portal narzuca swoim klientom. W przypadku przedsiębiorców kwota ta jest wielokrotnie wyższa i wynosi 50 000 zł.

Zaoferowanie firmom działającym na platformie takiej opcji okazało się strzałem w dziesiątkę. Zgodnie z informacjami, jakie podał portal dlahandlu.pl, wartość zamówień z wykorzystaniem Allegro Pay Business wzrosła r/r aż trzykrotnie. Zalety tej metody płatności szeroko opisuje również Danuta Czapeczko, Wiceprezes PragmaGO, czyli firmy, która obsługuje dla Allegro wspomnianą usługę:

Płatności Allegro Pay Business to dostęp do pieniędzy na stałych warunkach. Dzięki temu firma może ustabilizować działanie, lepiej planować zamówienia i marżę, a w rezultacie łatwiej utrzymywać płynność finansową. Korzystanie z Allegro Pay Business może mieć wpływ na obniżenie kosztów finansowania biznesu i jego obsługi księgowej. Co bardzo istotne, sprzedający nie ponosi ryzyka finansowania i otrzymuje gotówkę na konto od razu, w czasie rzeczywistym

Bez wątpienia dostosowanie płatności odroczonych do potrzeb przedsiębiorców było strzałem w dziesiątkę. Okazuje się, że wielu z nich nie ma dostępu do innych form finansowania swojej działalności. Dzięki takiemu rozwiązaniu są oni w stanie odpowiednio rozłożyć koszty w czasie, co może być wyjątkowo kuszącą opcją. Nawet za cenę prowizji, którą będzie trzeba zapłacić usługodawcy.

Źródło zdjęcia: Image by mindandi on Freepik

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKrucjata przeciwko reklamowaniu alkoholu w sieci. Na celowniku m.in. Kanał Sportowy Następny artykuł ›Informowanie o cenie – plusy i minusy nowych przepisów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się