Portal bezpiecznego e-biznesu

Płatności gotówkowe do 8000 zł

 Płatności gotówkowe do 8000 zł

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Ministerstwo Finansów planuje obniżyć limit płatności w gotówce dla firm z 15 tys. do 8 tys. zł

Płatności gotówkowe do 8000 zł

Plan resortu finansów przewiduje obniżenie pułapu maksymalnego obrotu gotówkowego między przedsiębiorcami. Ma on wynosić 8 tysięcy złotych, przy obecnie obowiązującym 15 tysięcy złotych. Ministerstwo liczy na to, że w ten sposób zaoszczędzi co najmniej 20 mld zł kosztów wytwarzania, transportu i zabezpieczenia gotówki. Nietrudno zauważyć, że w obecnej sytuacji dla rządzących liczy się każda kwota, która mogłaby pokryć część kosztów programów socjalnych.

Zmiana ma wpłynąć także na uszczelnienie systemu obiegu gotówki i poprawić ściągalność podatków. Transakcje w ocenie resortu byłyby bardziej transparentne, a organy państwowe miałyby możliwość sprawowania lepszej, bardziej bezpośredniej kontroli. Ewentualnych oszustów zniechęciłoby to do szukania oszczędności lub zarobku w sposób niezgodny z prawem.

Zdaniem Włodzimierza Kicińskiego, wiceprezesa Związku Banków Polskich, banki są dosyć dobrze przygotowane do zwiększenia ilości operacji bezgotówkowych. Jego zdaniem już dziś bankowość elektroniczna w sektorze MSP obsługuje ponad 2,7 mln klientów, z których 1,65 mln jest aktywna, tzn. loguje się co najmniej jeden raz w miesiącu, by wykonać operację w bankowości internetowej.

Z posiadanych przez nas danych wynika, że średnia wartość przelewu w sektorze MSP wynosi ponad 4,8 tys. zł. Można więc wnioskować, że ta wartość transakcji gotówkowych odpowiada temu co faktycznie się dzieje

- powiedział Włodzimierz Kiciński.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzarny piątek i zadłużenie Polaków Następny artykuł ›Facebook głównym narzędziem pedofilów do kontaktu z dziećmi

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się