Portal bezpiecznego e-biznesu

PGE odłączy prąd za niezapłacenie 3,46 zł?

 PGE odłączy prąd za niezapłacenie 3,46 zł?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Po raz kolejny informujemy o oszustwie, w którym wykorzystywany jest wizerunek Polskiej Grupy Energetycznej. Nie daj się nabrać. Możesz stracić wszystkie swoje oszczędności!
PGE odłączy prąd za niezapłacenie 3,46 zł?

Ten rodzaj zagrożenia pojawia się co jakiś czas. Oszuści rozsyłają wiadomości SMS, które informują o odłączeniu prądu elektrycznego. Aby do tego nie doszło, należy uregulować płatność w wysokości 3,46 zł. W SMSie znajduje się link, prowadzący do fałszywej bramki płatności. Podając swoje dane do karty płatniczej, przekazujesz je przestępcom! W ten sposób możesz stracić wszystkie oszczędności z konta.

Chciałam zapłacić!

Taką wiadomość otrzymała również Agata. Kobieta pracuje zdalnie, przestraszyła się, że odłączą jej prąd, dlatego chciała jak najszybciej uregulować płatność.

Suma podana w wiadomości nie była zbyt duża. Pomyślałam, że ostatnim razem przelałam PGE za małą sumę - tłumaczy kobieta.

Na całe szczęście jej mąż Bartek odezwał się do CyberRescue, aby upewnić się czy nie jest to oszustwo. - Otrzymując takie wiadomości, zawsze zachowajmy ostrożność i zastanówmy się, czy dana firma na pewno chciałaby od nas podania danych do karty płatniczej - tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Zachowaj czujność!

Takie oszustwa będą powracać cały czas. Przede wszystkim otrzymując takie podejrzane wiadomości, należy sprawdzić czy nasze dane osobowe nie brały udziału w wycieku do sieci - mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Zapamiętaj, że gdy otrzymujesz wiadomość e-maila z linkiem, nie klikaj w nie odruchowo. Zazwyczaj skłaniają one odbiorcę do szybkiego działania. W ten sposób możesz bardzo łatwo stracić wszystkie oszczędności z konta. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy faktycznie dana firma wysłała daną wiadomość, zadzwoń na infolinię i upewnij się, jak możesz bezpiecznie wykonać płatność.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZwrot towaru „na indywidualne zamówienie”? Następny artykuł ›Porwano chłopca sprzed szkoły?

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się