Portal bezpiecznego e-biznesu

PayU będzie udzielało pożyczek!

 PayU będzie udzielało pożyczek!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Komisja Nadzoru Finansowego (dalej: KNF) zgodziła się, aby firma PayU mogła udzielać tzw. kredytu płatniczego, czyli pożyczki na sfinansowanie zakupów.
PayU będzie udzielało pożyczek!

KNF w wydanym komunikacie poinformowała, że rozszerzyła możliwości spółki PayU SA w zakresie świadczonych usług płatniczych o wykonywanie transakcji płatniczych, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt. 2 ustawy o usługach płatniczych, w ciężar środków pieniężnych udostępnionych użytkownikowi z tytułu kredytu, w którym mowa w art. 74 ust. 3 ustawy. Zgodnie z tym przepisem PayU w związku z wykonywaniem usług płatniczych może udzielać pożyczki służącej wykonaniu transakcji płatniczej (kredyt płatniczy) wyłącznie w celu świadczenia usług płatniczych.

Kredyt płatniczy będzie jednak udzielany na pewnych warunkach. Maksymalny czas na jaki może być udzielony to 12 miesięcy. Dodatkowo kredyt nie może być, finansowany ze środków pieniężnych otrzymanych od użytkowników lub przechowywanych w celu wykonania transakcji płatniczych.

Jak wyjaśnia Justyna Grzyl z PayU:

Decyzja KNF da możliwość zaoferowania w przyszłości krótkoterminowego kredytu na finansowanie zakupów w e-commerce. Otwiera to zatem nowe możliwości rozwoju produktów kredytowych skierowanych dla użytkowników systemu PayU. To oznacza, że swoim klientom oferowałby płatności z odroczonym terminem, np. 14 -dniowym.Komentarze

‹ Poprzedni artykułPolski rząd zaskarżył ACTA2 do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie neonetmax.in.net

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się