Portal bezpiecznego e-biznesu

Paczkomaty pod kościołami? Nowa ofensywa InPostu

 Paczkomaty pod kościołami? Nowa ofensywa InPostu

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Walka o klienta na rynku automatów pocztowych nadal trwa. Dynamika wzrostu zapotrzebowania na nowe lokalizacje nie słabnie. W poszukiwaniu nowych atrakcyjnych miejsc na postawienie swoich automatów, dwaj najwięksi gracze zwrócili się do ... parafii kościelnych.
Paczkomaty pod kościołami? Nowa ofensywa InPostu

Jak podaje Rzeczpospolita parafie różnych kościołów w całym kraju otrzymują oferty wykorzystania terenów stanowiących mienie kościelne pod automaty paczkowe. Jedną z ofert otrzymała m.in. Kuria Diecezjalnej Płockiej. Za wynajęcie gruntu pod swój paczkomat, firma InPost oferuje około 500 zł stałej opłaty i dodatkowo ekwiwalent za zużyty przez urządzenie prąd.

Dodatkowo operator proponuje przeznaczoną dla parafii ofertę Podaj Dalej (za symboliczny 1 gr). Daje ona nieograniczoną możliwość korzystania przez proboszcza z automatu ustawionego na terenie jego parafii. Jak argumentuje InPost, chodzi o to, by dać możliwość przekazywania w ten sposób parafianom materiałów lub korespondencji wysyłanej z diecezji do parafii - czytamy w Rzeczpospolitej

Swoją strategię realizuje również Poczta Polska. Narodowy operator zamierza powiększać swoją sieć automatów pocztowych w oparciu o lokalizację urzędów państwowych i samorządowych, jak również na gruntach należących do spółdzielni mieszkaniowych i właśnie parafii kościelnych.

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł(Nie)bezpieczne aplikacje mobilne w Google Play Następny artykuł ›Euro 2020 to świetna okazja dla cyberprzestępców

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się