Portal bezpiecznego e-biznesu

Outsourcing IT – sposób na udaną współpracę

 Outsourcing IT – sposób na udaną współpracę

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Outsourcing różnych usług cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Wybór odpowiedzialnego i mającego doświadczenie partnera, który zadba o bezpieczeństwo i działanie infrastruktury IT to połowa sukcesu. Jest to również często bardziej opłacalne rozwiązanie niż tworzenie własnego działu IT.

Outsourcing IT – sposób na udaną współpracę

Outsourcing usług informatycznych – jak wybrać partnera?

Body leasing, czyli outsourcing specjalistów, jest coraz bardziej popularny. Jednym z kluczowych zadań w przypadku outsourcingu usług IT jest wdrożenie konkretnych rozwiązań i wybór odpowiedniej firmy jako partnera, z którym uda się zbudować długotrwałe relacje.

Decydując się na współpracę, zwróć uwagę na ofertę i konkretne usługi – jak m.in. rozwój oprogramowania, projektowanie czy zarządzanie projektami. Odpowiednia firma zagwarantuje dostęp do umiejętności specjalistów IT lub zespołów stworzonych specjalnie do konkretnego projektu i w zależności od jego wymagań.

Team Leasing, czyli współpraca dopasowana do potrzeb

Współpracy może trwać kilka dni, tygodniu, miesięcy, a nawet kilka lat – w zależności od potrzeb firmy. Korzystając z body leasingu, można zaoszczędzić ekonomicznie, ale też organizacyjnie, co jest zgodne z ideą outsourcingu. Wiele firm ma informatyka, ale nie zawsze jest to specjalista precyzyjnie dobrany do rozwiązania danego problemu.

W IT jest wiele specjalizacji, a do konkretnej pracy trzeba znaleźć idealnego kandydata. Łatwiej o niego w profesjonalnej firmie IT. Opłacalnym rozwiązaniem jest wtedy team leasing, czyli wynajęcie zespołu odpowiedzialnego za wykonanie danego zadania. Wszystko zależy od projektu – w jednym potrzeba programistów, w innym testerów lub zgranego zespołu cross-funkcjonalnego. Poza tym dzięki temu można zachować elastyczność w zakresie liczby pracowników, których zatrudnia firma na stałe, a z leasingu specjalistów korzystać jedynie w razie potrzeby.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.euvic.com/pl/oferta/body-team-leasing/

Komentarze

‹ Poprzedni artykułBank ograniczy Ci dostęp do konta bankowego? Następny artykuł ›Dlaczego w ecommerce warto korzystać z platform marketplace?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się