Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści podszywają się pod PGE

 Oszuści podszywają się pod PGE

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Polską Grupę Energetyczną. Żądają wpłat za energię elektryczną.
Oszuści podszywają się pod PGE
CERT Polska to zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie. Działa w strukturach państwowego instytutu badawczego – Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). Jego pracownicy poinformowali za pośrednictwem Twittera o nowym oszustwie, które pojawiło się w ostatnich tygodniach.

Przestępcy rozsyłają SMSy wzywając do uregulowania należności za prąd. Usiłują przekonać adresatów, że nadawcą jest Polska Grupa Energetyczna. Wiadomość wygląda następująco (pisownia oryginalna):

"Saldo Twojej ostatniej faktury za energie wynosi -2.30 PLN. Ureguluj naleznosc do 27.08.19, aby uniknac naliczenia odsetek. https://secure-pge.eu/payu"

Po otrzymaniu takiej wiadomości należy ją zignorować. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać strony podanej w linku. Może to skutkować zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na urządzeniu.

Pod koniec lipca 2019 r. PGE Obrót ostrzegała także przed e-mailami od oszustów, wzywającymi do zapłaty rzekomych należności za prąd.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułGoogle Chrome ostrzeże cię o wycieku hasła Następny artykuł ›Atak na izraelskich żołnierzy, za pomocą fałszywych wiadomości od kobiet

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się