Portal bezpiecznego e-biznesu

Ostrzeżenie InPost o fałszywych SMS-ach z żądaniem dopłaty wciąż aktualne

 Ostrzeżenie InPost o fałszywych SMS-ach z żądaniem dopłaty wciąż aktualne

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Od około dwóch tygodni firma InPost ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod przewoźnika. Zagrożenie pozostaje cały czas aktualne, fałszywe wiadomości wciąż docierają do wielu osób.

Ostrzeżenie InPost o fałszywych SMS-ach z żądaniem dopłaty wciąż aktualne

Nic tak nie przyciąga przestępców jak usługa ciesząca się coraz większą popularnością wśród Polaków. Paczkomaty pękają w szwach, a oszuści postanowili to wykorzystać. Jako sposób dotarcia z fałszywym przekazem wybrali wiadomości tekstowe SMS. Tekst wygląda tak:

Drogi Adresacie, ze wzgledu na wage zamowionego przedmiotu, prosimy o dokonanie doplaty, aby Twoja paczka ruszyla w droge https://kurierinpost.info/oplata924
(pisownia oryginalna)

Link prowadzi do złośliwego oprogramowania. InPost zaleca wzmożoną uwagę i ostrożność w podawaniu swoich danych lub przy "klikaniu" w podejrzane komunikaty czy wiadomości. Firma podkreśla:

Informujemy, że InPost NIGDY nie wysyła SMS-ów z informacją o dopłatach, a tym bardziej z linkami zewnętrznymi. Wszelkie informacje na temat rozliczeń pojawiają się wyłącznie w Managerze Paczek lub na fakturze" - czytamy w komunikacie.

Przewoźnik zapewnia, że stosuje bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa danych osobowych swoich klientów. Użytkownikom proponuje używanie specjalnej aplikacji, w której można znaleźć m.in. kody odbioru paczek.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPracodawca nie ma uprawnienia do badania alkomatem Następny artykuł ›Jak Instagram troluje polskie firmy?!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się