Portal bezpiecznego e-biznesu

Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: laolle.com

 Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: laolle.com

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Ostatnio opublikowaliśmy artykuł o sklepie odziezowy.net. Dzisiaj zajmiemy się sklepem, który jest lustrzanym odbiciem tego oszustwa, a mianowicie laolle.com

Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: laolle.com

Zgłoszenie na temat sklepu laolle.com otrzymaliśmy wczoraj tj. 09.10.2017 r. i od razu przeprowadziliśmy jego audyt. Ze zgłoszenia wynikało, że sklep jest bardzo podobny do innego podejrzanego sklepu, a dokładnie odziezowy.net. Po audycie, jednoznacznie stwierdziliśmy, że sklep stanowi kalkę odziezowy.net, a poniżej przedstawiamy cechy, której powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.


Co wzbudza nasze podejrzenie?


Sprzedawca

Właścicielem sklepu jest ten sam podmiot co sklepu odziezowy.net.

Ceny

Ceny markowych produktów są zdecydowanie za niskie.

Regulamin

Regulamin nie zawiera informacji wymaganych przez ustawę o prawach konsumenta. Dodatkowo zawiera liczne klauzule niedozwolone, które ograniczają prawa klienta.

Płatność

W regulaminie podane są dwie formy płatności, przelew na konto oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności (ePrzelewy i PayPal). Natomiast po uzupełnieniu formularza zamówienia, płatność ogranicza się wyłącznie do przedpłaty na konto bankowe.

Dostawa

Termin realizacji zamówienia jest znaczenie wydłużony, wynosi nawet 25 dni.

Opinie

Podobnie jak w sklepie odziezowy.net, pod każdym produktem są zazwyczaj 4 opinie, które są wystawiane w przedziale od maja do lipca 2017 r. – chociaż domena sklepu została zarejestrowana 2 października 2017 r. Może to sugerować samodzielne wystawianie opinie przez sklep pod każdym produktem. Dodatkowo każda opinia jest lakoniczna i ogranicza się do max 3 słów.

Kontakt

Brak telefonu do kontaktu, również budzi poważne wątpliwości co do legalności sklepu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga! Oszuści podszywają się pod DHL! Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się