Portal bezpiecznego e-biznesu

Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: internetowy-sklep.net

 Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: internetowy-sklep.net

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Redakcja legalniewsieci.pl przestrzega przed podejrzanymi sprzedawcami, którzy otwierają strony internetowe, na których teoretycznie można dokonać zakupu, ale w rzeczywistości towar nigdy nie jest wysyłany.
Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: internetowy-sklep.net

To zwykłe oszustwo, a ten proceder w sieci trwa od jakiegoś czasu. Dzięki czujności jednego z naszych Czytelników zainteresowaliśmy się nowym adresem. Jest to Internetowy Sklep TM pod adresem https://www.internetowy-sklep.net/.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny.

Przede wszystkim naszą uwagę zwróciły bardzo niskie ceny drogich markowych nowych produktów klasy premium.

Kontakt.

Poważne wątpliwości budzi również brak telefonu do kontaktu.

Oceny.

Na stronie zaciekawienie wzbudza fakt braku możliwości wystawienia oceny przez klienta, natomiast oceny na stronie widnieją.

Płatność.

Forma płatności została ograniczona wyłącznie do przelewu czyli przedpłaty. Nie ma możliwości zakupu produktu za pobraniem.

Termin dostawy.

Niepokojący jest również wydłużony czas oczekiwania, nawet do 25 dni. Dodatkowo zachęca rzekoma darmowa dostawa.

Właścicielem sklepu jest spółka z o.o., której jedynym członkiem zarządu i udziałowcem jest jedna i ta sama osoba. Oczywiście, to nie jest zabronione, ale spółka istnieje od lipca, a ta sama osoba powołała do życia dwie inne spółki z o.o. w terminie kilku ostatnich miesięcy. Każda z nich zajmuje się jedną kategorią działalności i posiada minimalny kapitał zakładowy. Pojawia się pytanie w jakim celu powołano trzy odrębne spółki, w których wskazano po jednej kategorii z PKD?

Sklep istnieje od niedawna i może komuś udało się otrzymać towar, ale lepiej skontaktować się z obsługą np. poprzez maila i upewnić się co do jego oferty. Jeśli odpowiedzi będą niejasne lub ogólne, to należy zachować szczególną ostrożność.

Pamiętajmy, jeśli ceny dużej liczby nowych, atrakcyjnych, pełnowartościowych produktów odbiegają znacząco od tych rynkowych, sklep jest najprawdopodobniej oszustwem.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKonkurs na jubileusz sieci Rossmann na Facebooku to fejk! Następny artykuł ›Euro 2020 to świetna okazja dla cyberprzestępców

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się