Portal bezpiecznego e-biznesu

Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: fh-falkon.pl

 Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: fh-falkon.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Po ostatniej informacji na temat fałszywego sklepu eurortvagd24.pl otrzymujemy sporo wiadomości z prośbą o sprawdzenie sklepów internetowych. Tym razem sprawdzamy sklep fh-falkon.pl
Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: fh-falkon.pl

4 października 2017 r. otrzymaliśmy zgłoszenia związane ze sklepem fh-falkon.pl. Ze wstępnej analizy regulaminu oraz informacji o przedsiębiorcy w CEIDG wynika, że to normalny sklep. Jednak w trakcie wykonywania testowego zamówienia stwierdziliśmy kilka cech, które mogą sugerować nieuczciwość sprzedawcy.


Co wzbudza nasze podejrzenia?

Ceny

To co wzbudziło nasze główne podejrzenie to fakt, że wszystkie produkty w sklepie są w promocji, a dokładnie – 20%. Dodatkowo analiza cen produktów w porównywarkach daje pewność, że ceny są bardzo zaniżone.

Płatność

Chociaż z regulaminu wynikają trzy sposoby płatności, to w trakcie składania zamówienia jest dostępna tylko jedna forma zapłaty za towar, a więc przedpłata na konto bankowe. Brak możliwości zapłaty za towar za tzw. pobraniem jest podejrzaną cechą.

Komentarze

Po wpisaniu frazy „fh-falkon.pl opinie” natrafiliśmy na forum klientów sklepu, którzy nie otrzymali towaru. Z komentarzy, które zostały zamieszczone 3 października wynika, że sklep nie wysyła towaru, a klienci zgłosili sprawę na policję.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem, ale nie odpowiada żaden telefon kontaktowy.


Chcesz pierwszy dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym.
Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie. Bezpieczne połączenie. Bez SPAM'u.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułPoczta Polska wprowadza płatność kartą za przesyłki pobraniowe Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się