Portal bezpiecznego e-biznesu

Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: eurortvagd24.pl

 Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: eurortvagd24.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymujemy kolejne zgłoszenia dotyczące podejrzanych sklepów internetowych. Tym razem sprawdzamy sklep eurortvagd24.pl
Ostrzegamy przed zakupami w sklepie: eurortvagd24.pl

28 września 2017 r. otrzymaliśmy zgłoszenia związane ze sklepem eurortvagd24.pl Od razu przeprowadziliśmy audyt sklepu. Pierwsze wrażenie - sklep wygląda naprawdę w porządku. Jednak po dokładnej analizie dochodzimy do wniosku, że ktoś po prostu dobrze się przygotował.

Co wzbudza nasze podejrzenia?

Ceny

Na pierwszy rzut oka wygląda, że ceny w sklepie są po prostu konkurencyjne. Dopiero analiza cen produktów w porównywarkach daje pewność, że ceny są podejrzanie niskie.

Opinie

Po wpisaniu frazy „eurortvagd24.pl opinie” pojawia się strona z pozytywnymi opiniami, jednak nie jest to serwis Opineo.pl tylko serwis Opineo24.info! Właściciel sklepu stworzył fikcyjną stronę z opiniami, które prawdopodobnie również są fałszywe, aby uwierzytelnić swój wizerunek w oczach klientów.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem, ale nie odpowiada żaden telefon kontaktowy. Ze zgłoszeń wynika także, że sklep nie odpowiada na maile.

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe.

Domeny

Domena eurortvagd24.pl została zarejestrowana w dniu 06.09.2017 r., natomiast domena opineo24.info została zarejestrowana w dniu 08.09.2017 r. Krótki okres czasu działalności sklepu na w/w domenie, połączony ze znacznie zaniżonymi cenami oraz fikcyjnymi opiniami jest zdecydowanie podejrzaną cechą.

[02.10.2017 r. - Aktualizacja]

W związku z tym, że zgłasza się do nas coraz więcej osób oszukanych przez sklep www.eurortvagd24.pl informujemy, że w pierwszej kolejności najlepszym rozwiązaniem jest wyczerpanie drogi cywilnej poprzez odstąpienie od umowy sprzedaży. Odstąpienie należy wysłać na ostatni znany adres sklep - odstąpienie najlepiej wysłać listem poleconym, należy także zachować potwierdzenie nadania jako dowód w sprawie. Następnie należy się zgłosić do miejskiego lub powiatowego rzecznika prawa konsumenta właściwego według miejsca zamieszkania klienta. Rzecznik będzie próbował skontaktować się ze sklepem w imieniu klienta.

[03.10.2017 r. - Aktualizacja]

Z informacji uzyskanych od naszych Czytelników wynika, że policja rozesłała informację do wszystkich jednostek w sprawie oszustwa przez sklep www.eurortvagd24.pl. W związku z powyższym, najlepszym rozwiązaniem jest zgłaszanie się osób pokrzywdzonych przez sklep na najbliższy posterunek w celu złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCyberprzestępcy okradają bankomaty. Zdalnie. Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się