Portal bezpiecznego e-biznesu

Ogólnopolska awaria systemów CEPiK i SRP

 Ogólnopolska awaria systemów CEPiK i SRP

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

W środę, 22 stycznia br. przed południem doszło do awarii Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz Systemu Rejestrów Państwowych.

Ogólnopolska awaria systemów CEPiK i SRP

Awaria systemów ma wymiar ogólnopolski. W całym kraju nie można zarejestrować pojazdów, zarejestrować narodzin dziecka czy wymienić dowodu osobistego.

Centralny Ośrodek Informatyki informuje, że trwa usuwanie awarii, by jak najszybciej przywrócić działanie CEPiK i SRP. Igor Ryciak, rzecznik Centralnego Ośrodka Informatyki, potwierdził:

Dziś od godziny 11.20 mamy problemy z dostępem do systemów informatycznych, przede wszystkim z dostępem do Systemu Rejestrów Państwowych. Intensywnie pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej przywrócić dostęp do tych systemów.

Problemy dotyczą także obsługi informatycznej obywateli w urzędach gmin, czyli załatwiania rozmaitych spraw obywatelskich, takich jak: wydawanie dowodów osobistych czy odpisów aktów stanu cywilnego. Awaria systemu CEPiK uniemożliwia np. połączenie się z bazą wydziałom komunikacji, przez co rejestracja pojazdów jest praktycznie niemożliwa. Z problemami borykają się też serwisy internetowe obywatel.gov.pl, pz.gov.pl, cepik.gov.pl i epuap.gov.pl.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułAlior Bank przestrzega przed dalszym korzystaniem z Windows 7 Następny artykuł ›UOKiK wszczął postępowanie wobec Recmana za fałszowanie składu surowcowego odzieży

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się