Portal bezpiecznego e-biznesu

Odkryto dziury w zabezpieczeniach smartfonów Xiaomi Mi6 i Samsung Galaxy S9

 Odkryto dziury w zabezpieczeniach smartfonów Xiaomi Mi6 i Samsung Galaxy S9

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Podczas konkursu z dziedziny cyberbezpieczeństwa o nazwie Mobile Pwn2Own odbywającym się w Tokio, drużyny hakerskie rywalizowały w łamaniu zabezpieczeń popularnych smartfonów. Zespół F-Secure MWR Labs wykrył luki w zabezpieczeniach smartfonów Xiaomi Mi6 oraz Samsung Galaxy S9.

Odkryto dziury w zabezpieczeniach smartfonów Xiaomi Mi6 i Samsung Galaxy S9

Pwn2Own jest konkursem organizowanym dwa razy w roku przez Zero Day Initiative, w którym badacze cyberbezpieczeństwa szukają wcześniej nieujawnionych luk w zabezpieczeniach komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych. W poprzednich zawodach cyklu zespoły MWR Labs demonstrowały symulacje ataków zero-day na urządzenia Huawei, Samsung czy przeglądarek internetowych Apple Safari i Google Chrome.

Samu Konttinen, prezes i dyrektor generalny F-Secure podkreśla, że rywalizacja w podobnych wydarzeniach pomaga ekspertom ds. cyberbezpieczeństwa w rozwijaniu kreatywnego myślenia i uczy innowacyjnego podejścia do rozwiązywania problemów:

Konkursy takie jak Pwn2Own dają nam możliwość zademonstrowania nieszablonowych technik, które stosujemy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Dla klientów to potwierdzenie, że wiedza i doświadczenie naszych ekspertów oraz rozwiązania, z których korzystamy, pozwalają być o krok przed cyberprzestępcami. Jestem pełen uznania dla pomysłowości zespołu MWR Labs i z niecierpliwością czekam na to, co zaprezentuje w przyszłości.

Z kolei dyrektor zarządzający w F-Secure, Ed Parsons, dodaje:

Regularne prowadzenie badań pozwala nam podnosić poprzeczkę cyberprzestępcom i chronić klientów przed nowymi rodzajami cyberzagrożeń. Pwn2Own to nie tylko okazja do nauczenia się nowych technik i sprawdzenia swoich umiejętności, ale także realny wkład w poprawę bezpieczeństwa urządzeń, których codziennie używamy. Dlatego czujemy szczególną satysfakcję ze zwycięstwa zespołu MWR Lab w konkursie.

Symulację ataku na urządzenia przeprowadzono z wykorzystaniem tzw. luki zero-day. Producenci smartfonów zostali poinformowani o podatnościach i obecnie pracują nad ich naprawieniem oraz udostępnieniem odpowiednich łatek.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWielu właścicieli iPhonów skarży się, że ich Apple ID został zablokowany Następny artykuł ›Made in …. ?? Czy błędna informacja o kraju produkcji towaru jest wadą?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się