Nowe, aktualne zdjęcia polskich miast w Google Street

11 grudnia 2018, 17:32 , autor: Mirosław Dyka - legalniewsieci.pl

Google zaktualizowało zdjęcia z polskich miast o widoki z 2017 i 2018 roku. Niektóre z nich powstały dopiero co, bo dwa miesiące temu.
Nowe, aktualne zdjęcia polskich miast w Google Street

Charakterystyczne pojazdy Google Street View kursowały po całej Polsce między majem a październikiem 2018 roku. Nowe zdjęcia wykonano między innymi w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Katowicach i Warszawie. Ostatni raz bazę aktualizowano w 2014 r., więc można sprawdzić, co zmieniło się w międzyczasie. Aktualizacja dokonywana jest etapami, w kolejce czekają kolejne miejsca.

Oglądając świat poprzez Street View, użytkownik może sam zdecydować, jaki okres wybrać. Aby zmienić ustawienia, wystarczy użyć narzędzia osi czasu przy miniaturze podglądu, która pojawia się lewym górnym rogu ekranu z widokiem Street View. Poruszając suwakiem, użytkownik może wyświetlić ten sam fragment ulicy na poprzednich zdjęciach i porównać ze stanem aktualnym.

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. System używany do robienia zdjęć składa się najczęściej piętnastu aparatów z soczewkami zmodyfikowanymi tak, aby słonce nie wpływało na jakość zdjęć. Zdjęcia zapisywane są na pamięciach fizycznie znajdujących się w samochodzie, zaś do tworzenia panoramy sferycznej wykorzystuje się wiązki laserowe emitowane z samochodu – w ten sposób rozpoznawana jest geometria otoczenia.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno