Portal bezpiecznego e-biznesu

Nowe, aktualne zdjęcia polskich miast w Google Street

 Nowe, aktualne zdjęcia polskich miast w Google Street

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Google zaktualizowało zdjęcia z polskich miast o widoki z 2017 i 2018 roku. Niektóre z nich powstały dopiero co, bo dwa miesiące temu.

Nowe, aktualne zdjęcia polskich miast w Google Street

Charakterystyczne pojazdy Google Street View kursowały po całej Polsce między majem a październikiem 2018 roku. Nowe zdjęcia wykonano między innymi w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Katowicach i Warszawie. Ostatni raz bazę aktualizowano w 2014 r., więc można sprawdzić, co zmieniło się w międzyczasie. Aktualizacja dokonywana jest etapami, w kolejce czekają kolejne miejsca.

Oglądając świat poprzez Street View, użytkownik może sam zdecydować, jaki okres wybrać. Aby zmienić ustawienia, wystarczy użyć narzędzia osi czasu przy miniaturze podglądu, która pojawia się lewym górnym rogu ekranu z widokiem Street View. Poruszając suwakiem, użytkownik może wyświetlić ten sam fragment ulicy na poprzednich zdjęciach i porównać ze stanem aktualnym.

Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google. System używany do robienia zdjęć składa się najczęściej piętnastu aparatów z soczewkami zmodyfikowanymi tak, aby słonce nie wpływało na jakość zdjęć. Zdjęcia zapisywane są na pamięciach fizycznie znajdujących się w samochodzie, zaś do tworzenia panoramy sferycznej wykorzystuje się wiązki laserowe emitowane z samochodu – w ten sposób rozpoznawana jest geometria otoczenia.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułDell wykrył naruszenie danych, klienci zostali poinformowani dopiero po miesiącu Następny artykuł ›Split payment od 1 listopada

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się