Portal bezpiecznego e-biznesu

Nowa usługa SpeedPAK od eBay: przesyłka z Chin do Polski w 15 dni

 Nowa usługa SpeedPAK od eBay: przesyłka z Chin do Polski w 15 dni

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Ebay ogłosił, że polscy konsumenci będą czekać tylko 15-18 dni roboczych na przesyłki z Chin. Tyle potrwa dostawa w ramach nowej usługi wysyłkowej o nazwie SpeedPAK.

Nowa usługa SpeedPAK od eBay: przesyłka z Chin do Polski w 15 dni

SpeedPAK jest nową usługą wspierającą handel transgraniczny oraz ułatwiającą konsumentom zamawianie produktów z Chin. Wewnętrzne dane eBay pokazują, że w stosunku do poprzedniego roku tylko w I kwartale 2018 roku import towarów z regionu Azji i Pacyfiku do Polski wzrósł o 40 proc., a najczęściej importowanymi produktami są elektronika oraz akcesoria do telefonów komórkowych. Dzięki współpracy z chińskim partnerem, Orange Connex Ltd., rozwiązanie SpeedPAK dostępne jest już teraz także na eBay.pl.

Główną zaletą tego rozwiązania jest szybszy niż do tej pory czas dostawy. Dla paczek z usługą SpeedPAK czas dostarczenia przesyłki został skrócony do 15-18 dni roboczych. Dodatkowo SpeedPAK udostępnia także możliwość śledzenia zamówienia na różnych etapach jego dostawy. Umożliwia to platformie kompleksowy nadzór i zarządzanie wysyłkami, co przekłada się na pozytywne wrażenia zakupowe klientów.

Stale przyglądamy się zwyczajom zakupowym konsumentów na rynkach, na których jesteśmy obecni i staramy się wprowadzać rozwiązania ułatwiające im zakupy. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie produktami z Chin wprowadziliśmy usługę, dzięki której nawet milion produktów będzie możliwy do zamówienia z krótszym czasem dostawy.

– mówi Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay.

Z raportu „E-commerce w Polsce 2018" wynika, że prawie co czwarty polski internauta kupuje w zagranicznych e-sklepach, a co piąty zamawia produkty z Chin. Według 58 proc. respondentów do zakupów w sieci motywuje ich różnorodność sposobów dostarczenia i odbioru zamówień. 32 proc. badanych przyznaje, że do częstszego robienia zakupów zachęcałby szybki czas dostawy.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPoczta Polska rezygnuje z usługi telegramu Następny artykuł ›Plomby gwarancyjne i skutki ich zerwania

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się