Portal bezpiecznego e-biznesu

Nowa opcja na Allegro – zapłać później

 Nowa opcja na Allegro – zapłać później

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Serwis aukcyjny Allegro wprowadza nową usługę. Za zakupy będzie można zapłacić z opóźnieniem.

Nowa opcja na Allegro – zapłać później

Nowa funkcja to nic innego jak odroczone płatności. Dzięki opcji "Zapłać Później" kupujący będą mogli zapłacić za zakup w serwisie bez odsetek do 30 dni po faktycznym zakupie. Nowa funkcjonalność powstała we współpracy z polskim fintechem PayPo.

Odroczenie płatności nie oznacza wcale, że sprzedawca otrzyma należność z opóźnieniem. Wręcz przeciwnie, otrzyma ją natychmiast po zakupie. Kupujący może odłożyć płatność o kolejny miesiąc – jednak wówczas będzie musiał zapłacić dodatkowo 5 proc. całkowitej wartości zamówienia.

Od 10 września br. kupujący mogą robić zakupy korzystając z odroczonej płatności w kategorii „Dziecko”. W najbliższym czasie Allegro Zapłać Później zostanie udostępnione w kolejnych kategoriach.

Allegro tak tłumaczy działanie nowej funkcji:

Allegro Zapłać Później działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z tej metody robienia zakupów, zostaną w kilka sekund zweryfikowani przez Allegro, w oparciu głównie o dane już dostępne w serwisie, takie jak np. historia zakupów i płatności. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny, aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną płatnością. Wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 złotych. Unikatowe przy zakupach z Allegro Zapłać Później jest to, że nie trzeba logować się do systemów zewnętrznych, np. bankowych lub operatorów płatności.

Kupowanie na Allegro z odroczoną płatnością przebiega identycznie do zwykłych zakupów a sprzedawca natychmiast otrzymuje pełną kwotę i może natychmiast wysłać zakupiony produkt. Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców. Allegro Zapłać Później to także świetna alternatywa dla płatności za pobraniem. Klienci mogą wybrać najwygodniejszą dla nich metodę dostawy, ale nie muszą mieć gotówki, żeby zapłacić przy odbiorze paczki.

Prezes Allegro Francois Nuyts powiedział:

Klienci robią zakupy, gdy tylko znajdą wolną chwilę. Odroczone płatności oferują im właśnie taką możliwość, dodatkowo pozwalając odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług finansowych na Allegro, skorzystanie z odrocznych płaności wymaga minimum formalności i jest aktywowane jednym kliknięciem podczas zakupu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: sokolagd.pl Następny artykuł ›Ogólnopolska awaria systemów CEPiK i SRP

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się