Portal bezpiecznego e-biznesu

Nowa funkcja Androida Q – powiadamianie o wypadkach samochodowych

 Nowa funkcja Androida Q – powiadamianie o wypadkach samochodowych

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Google udostępniło deweloperom do testów nowego Androida Q w wersji beta. Odkryto w nim kody sugerujące możliwość wykrywania wypadków samochodowych.

Nowa funkcja Androida Q – powiadamianie o wypadkach samochodowych

Nowy system ma przynieść spore zmiany, nie tylko w zakresie interfejsu. Jedną z nich może się okazać funkcja dbająca o bezpieczeństwo właściciela smartfona, a dokładniej wykrywanie wypadków drogowych. Fragmenty kodu systemu operacyjnego w wersji beta 3 sugerują, że program będzie w stanie wykrywać zdarzenia drogowe i na nie reagować. Dokładna procedura, jaka miałaby być do tego wykorzystywana, została usunięta (lub nie była jeszcze dołączona). Nie wiemy więc, jak funkcja miałaby sprawować się w praktyce.

Można się domyślać, że oprogramowanie będzie w razie wypadku powiadamiać najbliższe osoby oraz służby ratownicze. Interesujący jest również sam algorytm wykrywania wypadków drogowych. Mogą być w tym celu wykorzystywane czujniki przyspieszenia z urządzenia, lokalizacja, ewentualnie mikrofon.

Podobne implementacje w zakresie bezpieczeństwa użytkownika już działają w innych urządzeniach. Apple Watch jest wyposażony w funkcję wykrywania upadku i wezwania pomocy do osoby, która przez minutę nie próbuje wstać. Z analizy kodu Google wynika, że początkowo nowa funkcja będzie dostępna wyłącznie dla użytkowników smartfonów Pixel. Można jedynie spekulować czy i kiedy taka funkcjonalność trafi także do innych smartfonów.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep: gerotel.com Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się