Portal bezpiecznego e-biznesu

NK.pl (wcześniej Naszaklasa.pl) usunie wszystkie nieaktywne konta

 NK.pl (wcześniej Naszaklasa.pl) usunie wszystkie nieaktywne konta

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Nieco zapomniany już serwis społecznościowy Nk.pl (należący obecnie do Ringier Axel Springer Polska) planuje usunąć wszystkie nieaktywne profile, na które użytkownicy nie logowali się od ponad 2 lat. Nastąpi to 17 maja br.
NK.pl (wcześniej Naszaklasa.pl) usunie wszystkie nieaktywne konta

Władze portalu nk.pl zamierzają zmienić regulamin serwisu tak, aby móc usunąć nieaktywne konta, których dane generują zbyt duże koszty związane z utrzymywaniem ich na serwerach.

Z uwagi na konieczność utrzymywania w serwisie aktualnych danych naszych użytkowników, a także z uwagi na koszty utrzymania serwerów i przechowywania danych, automatycznie usuwamy konta, na których użytkownik nie logował się od dwóch lat – poinformowała Agnieszka Skrzypek-Makowska z nk.pl.

Jak podkreślają przedstawiciele nk.pl, nie ma w planach całkowitej likwidacji tego niegdyś popularnego, a obecnie wypartego przez Facebook serwisu.

Usługobiorcy Nk.pl mogą odzyskać dostęp do swoich profili jeszcze przez dwa miesiące. Mają również prawo pobrać kopie danych ze swojego konta albo usunąć je całkowicie. Właściciele serwisu zapowiedzieli, iż wszystkie nieaktywne przez ostatnie 24 miesiące konta zostaną ostatecznie usunięte 17 maja br.

Portal pierwotnie znany jako Nasza Klasa powstał w 2006 r., a jego twórcami byli Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal. Serwis został sprzedany w 2015 roku Ringier Axel Springer Polska.

Jak podaje Mediapanel portal Nk.pl w lutym 2021 r. odwiedziło 1,17 mln użytkowników.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSerwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen Następny artykuł ›Prośba o uzupełnienie dokumentacji celnej? Uwaga to oszustwo!

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się