Portal bezpiecznego e-biznesu

Nakłaniał 9-letnią dziewczynkę do seksu. Został zatrzymany przez policję

 Nakłaniał 9-letnią dziewczynkę do seksu. Został zatrzymany przez policję

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

47-letni mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Jest oskarżony o nakłanianie za pośrednictwem portalu internetowego małoletniej dziewczynki do aktu seksualnego. Za dokonany czyn grozi mu do 3 lat więzienia.

Nakłaniał 9-letnią dziewczynkę do seksu. Został zatrzymany przez policję

Sprawa wyszła na jaw dzięki matce dziewczynki

Sprawę na komisariat policji zgłosiła matka dziewczynki, która w lutym bieżącego roku nakryła swoją córkę na prowadzeniu internetowych rozmów z nieznajomym. Chcąc dowiedzieć się kim jest rozmówca, postanowiła założyć własne konto w serwisie społecznościowym. Nawiązała kontakt z tajemniczym internautą, przedstawiając się jako córka. Użytkownik ten – ujawniający się jako nastolatek – w trakcie kolejnych rozmów składał swojej rozmówczyni propozycje seksualne. Robił to pomimo przekonania, że prowadzi konwersacje z dziewczynką w wieku 9 lat. Śmiało przedstawiał kolejne, coraz bardziej śmiałe i wyszukane fantazje seksualne. Próbował również zachęcić rozmówczynię do spotkania, na które ta miała przywieść ze sobą karty płatnicze swoich rodziców wraz z numerami PIN.

Spotkanie miało mieć miejsce w nocy z 11. na 12. marca bieżącego roku. Mężczyzna zaproponował podczas rozmowy internetowej z „dziewczynką”, że zobaczą się parę minut po północy na dworcu kolejowym Łódź-Widzew. Matka dziewczynki postanowiła w tym momencie zawiadomić policję, aby ochronić inne małoletnie osoby przed zagrożeniem wykorzystania seksualnego. Kiedy ten wysiadł na stacji Łódź-Widzew z pociągu jadącego z okolic Białegostoku, na miejscu czekali już na niego policjanci, którzy szybko zatrzymali podejrzanego. Ten najpierw nie zamierzał przyznawać się do zabronionego czynu. Kiedy jednak funkcjonariusze przedstawili mu znaną sobie wersję wydarzeń, wtedy dalej już nie zaprzeczał. Potwierdził, że nakłaniał 9-latkę do współżycia seksualnego za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna już kilkukrotnie był karany za innego typu przestępstwa. Tym razem policjanci postawili mu zarzut składania propozycji obcowania seksualnego z osobą nieletnią poniżej 15 roku życia. Tymczasowo został zatrzymany decyzją sądu na 3 miesiące, lecz grozi mu do 3 miesięcy pozbawienia wolności.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułNakłaniał 9-letnią dziewczynkę do seksu. Został zatrzymany przez policję Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami od Krajowej Administracji Skarbowej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się