Portal bezpiecznego e-biznesu

Możliwy wyciek danych klientów Aliexpress

 Możliwy wyciek danych klientów Aliexpress

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Wskutek nieszczelności systemu śledzenia przesyłek mogło dojść do ujawnienia danych ok. 800 tys. Polaków korzystających z Aliexpress.

Możliwy wyciek danych klientów Aliexpress

Popularność chińskiej platformy Aliexpress wiąże się również z wygodą korzystania z systemu śledzenia przesyłek. Praktycznie całą drogę podróży paczki z Chin można śledzić np. na smartfonie. Za śledzenie przesyłek z Aliexpress odpowiada firma Postal Ninja.

Według informacji podanych przez serwis zaufanatrzeciastrona.pl doszło do sytuacji, że możliwe stało się przeglądanie danych dostaw dla kilkuset tysięcy paczek wysłanych za pomocą SinoAir z AliExpress między październikiem a grudniem tego roku. Strona internetowa bez problemu odnajdywała, oprócz historii podróży paczki, także imię i nazwisko odbiorcy oraz jego adres dostawy.

Po zgłoszeniu problemu do Postal Ninja ten został szybko usunięty. Obecnie nadal widać status przesyłki, lecz z imienia i nazwiska odbiorcy pozostały tylko po 3 pierwsze litery, a z adresu zniknęły ulica i numer domu oraz mieszkania. Nie ma jednak pewności, że w czasie, gdy dane stały otworem nie doszło do ich wycieku na szerszą skalę.

źródło: zaufanatrzeciastrona.pl

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrzelewy bankowe w Sylwestra i Nowy Rok Następny artykuł ›Jak nie zostać słupem?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się