Portal bezpiecznego e-biznesu

Możesz stracić nawet 39,99 EUR miesięcznie!

 Możesz stracić nawet 39,99 EUR miesięcznie!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Oszuści ponownie rozsyłają wiadomości SMS, informujące o problemie z zamówieniem. Tym razem chcą wyłudzić dane adresowe, dane karty i próbują włączyć płatną subskrypcję!
Możesz stracić nawet 39,99 EUR miesięcznie!

Strona podana w wiadomości podszywa się pod różne firmy kurierskie, np. UPS, K-KEX. Przekierowuje ona na fałszywą stronę, gdzie otrzymujemy informację o konieczności opłacenia cła. Aby wnieść opłatę, trzeba podać dane adresowe i dane karty! Podając dane karty, odbiorca zostaje zapisany do płatnej subskrypcji, która może wynosić nawet 39,99 EUR miesięcznie!

Prawie się nabrałam!

Wiadomość o problemie z zamówieniem otrzymała także Żaneta. SMS zawierał błędy językowe, dlatego postanowiła odezwać się do CyberRescue.

W wiadomości SMS brakowało niektórych liter, dlatego domyśliłam się, że może być to oszustwo - tłumaczy kobieta.

Specjaliści z CyberRescue od razu wytłumaczyli Żanecie, że to popularne oszustwo, które powraca w zmienionej formie. Niestety osoby, które podadzą swoje dane, dowiadują się o ataku, dopiero, gdy zobaczą, że z ich konta bankowego pobierana jest opłata.

Czy płatne subskrypcje można wyłączyć?

Zapamiętajmy, żeby nie ufać stronom, które wymagają od nas podania danych karty płatniczej. Firmy kurierskie nigdy nie będą żądały dopłaty za przesyłkę, a jeżeli pojawią się problemy z zamówieniem, zawsze warto zadzwonić bezpośrednio na infolinię dostawcy - tłumaczy Mikołaj Kowalski z CyberRescue.

Jeżeli już włączymy taką subskrypcję, należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec/ Warto także skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie oraz usunięcie wszelkich danych osobowych. Oprócz tego nie bójmy się wyegzekwować od usługodawcy zwrotu pobranych środków.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNetflix zawiadamia Cię o zawieszeniu subskrypcji? Uwaga to oszustwo! Następny artykuł ›Uważaj na telefony od oszustów

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się