Portal bezpiecznego e-biznesu

Mobilne płatności Apple Pay już dostępne na Allegro

 Mobilne płatności Apple Pay już dostępne na Allegro

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Platforma sprzedażowa Allegro poszerzyła możliwości płatności za zakupy w swojej aplikacji mobilnej. Użytkownicy mogą teraz dokonywać transakcji za pomocą usługi Apple Pay.

Mobilne płatności Apple Pay już dostępne na Allegro

Apple Pay dołączył do grona, w którym były już Google Pay oraz Blik. Teraz w aplikacji mobilnej Allegro użytkownik ma do wyboru także mobilny portfel firmy z Cupertino. Zdaniem Allegro zaletami tego rozwiązania mają być wygoda, bezpieczeństwo i ochrona prywatności. Apple Pay pozwala na przechowywanie danych karty płatniczej w telefonie i realizowanie płatności za pomocą jednego kliknięcia. W trakcie transakcji nikt nie otrzymuje dostępu ani nie przechowuje danych klientów.

Obecnie ponad 60 proc. wszystkich wizyt na platformie pochodzi z urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna Allegro została już pobrana do ponad 900 tys. urządzeń z systemem iOS. 40 proc. z tych klientów kupuje wyłącznie za pośrednictwem mobilnej wersji Allegro.

Aplikacja mobilna Allegro została pobrana na ponad 900 tys. urządzeń z systemem iOS. Co ciekawe, 40% z tych klientów kupuje wyłącznie za pośrednictwem mobilnej wersji Allegro. Wdrożenie Apple Pay sprawi, że dla wszystkich fanów iPhone-ów zakupy będą jeszcze wygodniejsze.

Z Apple Pay można również korzystać w niektórych bankach. Na razie tę usługę oferuje 11 banków w Polsce, a kolejne 2 są bardzo blisko wdrożenia. Bankom zależy na szybkiej implementacji AP, ponieważ domagają się tego sami klienci.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep: vapormax.pl Następny artykuł ›Google Chrome poprawi tryb „incognito”

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się