Portal bezpiecznego e-biznesu

Młodzi Amerykanie rezygnują z Facebooka

 Młodzi Amerykanie rezygnują z Facebooka

Ostatnie afery i związane z największym portalem społecznościowym skandale nie przysłużyły się popularności Facebooka. Według badań 26 proc. młodych Amerykanów w wieku pow. 18 lat wykasowało aplikację Facebooka ze swoich smartfonów, a 42 proc. zrobiło sobie dłuższą przerwę od aktywności na portalu.

Młodzi Amerykanie rezygnują z Facebooka

Badania zostały przeprowadzone przez firmę Pew w maju i czerwcu bieżącego roku. Okazało się, że co czwarty badany dorosły Amerykanin zrezygnował z medium społecznościowego na stałe. Odsetek rezygnujących jest nawet większy wśród młodych w wieku do lat 29. Wśród nich aż 44 proc. usunęło aplikację Facebooka z komórek w ciągu minionych 12 miesięcy.

Młodzież okazała się też znacznie aktywniejsza w dostosowaniu swoich ustawień prywatności na portalu. Zrobiło tak w ciągu roku 64 proc. młodych Amerykanów. Wśród użytkowników w wieku powyżej 65 lat takich osób było 33 proc.

Podkreślić jednak należy, że wyniki badań dotyczą wyłącznie Facebooka, a nie innych aplikacji stworzonych przez firmę Zuckerberga, jak Instagram, WhatsApp czy Messenger. Po drugie, samo skasowanie aplikacji jeszcze nie oznacza, że stało się to nieodwracalnie. Nie wiadomo więc, jaki odsetek rezygnujących wróci, czy też już wrócił po jakimś czasie do korzystania z Facebooka.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrywatność danych zagrożona porozumieniem „Five Eyes”! Następny artykuł ›Facebook pobrał od użytkowników 1,5 mln kontaktów bez zgody

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się