Portal bezpiecznego e-biznesu

Mikołajkowe zakupy: okazja czyni złodzieja

 Mikołajkowe zakupy: okazja czyni złodzieja

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Szał przedświątecznych zakupów rozkręcił się na dobre. Wielu konsumentów stawia na zakupy online ze względu na wygodę i bezpieczeństwo zdrowotne.
Mikołajkowe zakupy: okazja czyni złodzieja
Black Friday, który zainaugurował gorączkę świątecznych zakupów, przyciągnął w tym roku wielu klientów. Jednakże rabaty udzielane przez sprzedawców mogły ich mocno rozczarować.
Jak wynika ze „Świątecznego Barometru Cenowego” Deilotte ceny 27 listopada były zaledwie o 3,35% niższe aniżeli tydzień wcześniej.
Analiza objęła ponad tysiąc sklepów internetowych działających na polskim rynku. Inny problem polega na tym, że wzrost zakupów online zwiększa aktywność cyberprzestępców. Liczba zawieranych transakcji, a także roztargnienie nabywców poszukujących okazji cenowych, stwarzają niezliczone możliwości przechwytywania danych dotyczących płatności i prób sprzedaży tzw. podróbek. Nieuczciwi sprzedawcy próbują wcisnąć klientom nie tylko podrabiane perfumy, ubranie, ale również oprogramowanie. W tym ostatnim przypadku istnieje poważne ryzyko, że taki software może spowalniać pracę komputera, wykradać poufne dane lub uszkadzać pliki.

Doradcy ds. bezpieczeństwa zalecają, aby zwracać szczególną uwagę na sklepy oferujące tzw. super okazje i nie kupować produktów z nieznanego źródła. Niestety, oszustwa zdarzają się też na znanych platformach takich jak Allegro czy OLX. W obecnej sytuacji jednym z najbardziej bezpiecznych miejsc, gdzie można zrobić zakupy online, wydają się być sklepy należące do producentów lub dystrybutorów. Towary sprzedawane są tam z pierwszej ręki, co wiąże się z gwarancją zakupu oryginalnego produktu, a także atrakcyjnej ceny, bowiem transakcji odbywa się bez pośredników.
W ciągu ostatnich kilkunastu dni odnotowaliśmy wzrost zakupów realizowanych w naszym sklepie online. Część klientów kupuje software ze względu na dobre ceny. Dla nich co pewien czas organizujemy promocje, przykładowo w promocji Mikołajkowej można u nas kupić oprogramowanie Bitdefender z 40 proc. rabatem. Jednak istnieje też pewna grupa nabywców, którzy decydują się zrealizować zamówienie u nas, bowiem mają stuprocentową pewność, że otrzymają oryginalny produkt - mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPełne oskładkowanie umowy zlecenia Następny artykuł ›Bezpiecznie płatności w internecie

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się