Portal bezpiecznego e-biznesu

Messenger ponownie wysyłał stare wiadomości

 Messenger ponownie wysyłał stare wiadomości

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

W dniu wczorajszym (poniedziałek) mocno szwankował komunikator Messenger. Użytkownicy otrzymywali powiadomienia o starych, nieaktualnych wiadomościach od znajomych, rzekomo nieprzeczytanych. Facebook zapewnia, że awaria została usunięta.

Messenger ponownie wysyłał stare wiadomości

W poniedziałek 26 listopada spora liczba użytkowników Messengera otrzymała powiadomienia o nieprzeczytanych wiadomościach od znajomych. Po ich otwarciu okazywało się, że pochodzą one z przeszłości, niektóre nawet sprzed kilku lat. Użytkownicy zaczęli się skarżyć, że otrzymali wiadomości np. od osób zmarłych lub takich, a którymi już dawno zerwali kontakt. Archiwalne rozmowy były ponownie rozsyłane przez Messengera w sposób losowy.

Facebook przeprosił za zamieszanie i przyznał, że winą jest błąd techniczny działania komunikatora, który został już naprawiony. Trzeba przyznać, że usunięcie błędu nie trwało długo i odbyło się bardzo sprawnie. Mark Zuckerberg nie podzielił się jednak informacją na temat szczegółów usterki technicznej ani jej źródeł.

Zdarzenie miało miejsce w okresie niewątpliwie złej passy Facebooka, gdy serwis zalicza wpadki praktycznie jedna za drugą. Całkiem niedawno „The New York Times” opublikował artykuł, w którym Facebookowi zarzucono m.in. zgodę na manipulowanie opinią publiczną w okresie wyborów w USA.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPracownicy lekceważą zasady bezpieczeństwa sieciowego! Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się