Portal bezpiecznego e-biznesu

mBank ostrzega przed oszustami zachęcającymi do kryptowalut

 mBank ostrzega przed oszustami zachęcającymi do kryptowalut

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
W swoim oficjalnym komunikacie mBank ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy próbują przekonywać do inwestowania w kryptowaluty, podszywając się pod pracowników tego banku. Oszuści kontaktują się z klientami telefonicznie lub mailowo.
mBank ostrzega przed oszustami zachęcającymi do kryptowalut

mBank zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w takich przypadkach. Przestępcy usiłują wyłudzać dane osobowe klientów banku, dane ich kart oraz informacje niezbędne do korzystania z bankowości internetowej. Wszystko to pod pretekstem weryfikacji przelewu, zablokowanego rachunku lub pomocy w inwestycji w kryptowaluty. Oszuści często zachęcają klientów banku do pobrania i instalacji oprogramowania, które tak naprawdę może przejąć kontrolę nad komputerem lub urządzeniem mobilnym, a w rezultacie do kradzieży danych i pieniędzy z konta.

mBank apeluje do swoich klientów, aby nigdy nie podawali swoich danych w takich sytuacjach i nie instalowali żadnego dodatkowego oprogramowania. Bank zapewnia też, iż żadni jego pracownicy nie nakłaniają do inwestycji w kryptowaluty.

W przypadku przekazania danych osobowych, danych dotyczących karty oraz konta, narażamy się na nieuprawniony dostęp przestępców do naszego rachunku bankowego oraz karty, a w konsekwencji na utratę pieniędzy.

W przypadku próby wyłudzeń danych i podszywania się pod doradców banku, mBank prosi o kontakt z mLinią pod numerem: 801 300 800 lub 42 6 300 800.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułTrudny debiut polskiej wersji sklepu Amazon Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się