Portal bezpiecznego e-biznesu

Luka w komunikatorze WhatsApp

 Luka w komunikatorze WhatsApp

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak poinformował serwis Gizmodo hakerzy mogli przejąć telefon użytkownika, korzystającego z WhatsAppa, przy użyciu złośliwych obrazków GIF.

Luka w komunikatorze WhatsApp

Wykryta podatność to problem z zarządzaniem pamięcią urządzenia, który powoduje błędy w aplikacjach i przy okazji umożliwia naruszenie bezpieczeństwa sprzętu, na którym zainstalowane jest oprogramowanie. Luka w bezpieczeństwie WhatsAppa umożliwiała hakerom atak z wykorzystaniem specjalnie spreparowanych obrazków GIF. Po wejściu przez użytkownika do galerii multimediów w programie WhatsApp obrazki te umożliwiały wykorzystanie podatności bezpieczeństwa.

Gizmodo informuje, że najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo są użytkownicy WhatsApp w wersji 2.19.230 na Androida. Podatność została skutecznie załatana w wersji 2.19.244 komunikatora. Błąd aplikacji jest groźny dla użytkowników Androida w wersji 8.1 i 9.0, jednakże według specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa, który wykrył istnienie podatności, nie stanowi ryzyka dla osób korzystających z wersji 8.0 i wcześniejszych tego systemu.

WhatsApp oświadczył w specjalnie wydanym komunikacie, że nie ma powodu przypuszczać, by podatność wyrządziła szkody użytkownikom. Według firmy została naprawiona w stosownej łatce zabezpieczającej, którą wydano krótko po zgłoszeniu problemu w ubiegłym miesiącu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na fałszywe SMSy od Rossmanna! Następny artykuł ›O sygnalizacji zmiany kierunku jazdy na drodze z pierwszeństwem

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się