Lekarz wyśle Twoje L4 do pracodawcy przez SMS!

28 listopada 2018, 09:38 , autor: Gabriel Gatner - legalniewsieci.pl

Od 1 grudnia pracownik i pracodawca mogą otrzymywać SMS-a o wystawionym przez lekarza zwolnieniu - powiedziała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zaznaczyła, że w wiadomości będzie informacja, od kiedy i do kiedy obowiązuje zwolnienie. Usługa jest darmowa.
Lekarz wyśle Twoje L4 do pracodawcy przez SMS!

Jak wyjaśnia prezes ZUS, tego rodzaju możliwość daje ubezpieczonemu profil założony na Platformie Usług Elektronicznych ZUS:

Możemy tam włączyć opcję otrzymywania SMS-a o uzyskaniu zwolnienia lekarskiego. Wychodząc od lekarza, ubezpieczony od razu odbierze SMS-a z informacją, że lekarz wystawił mu zaświadczenie o niezdolności do pracy, a także na jak długo. Również pracodawca może aktywować usługę informowania go SMS-em o wystawieniu zaświadczenia lekarskiego jego pracownikowi. Jeśli nie wiemy, jak aktywować usługę, Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS w tym pomoże.

Od 1 grudnia br. lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia tylko w postaci elektronicznej. Natomiast papierowe wersje będą wykorzystywane wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie braku dostępu do Internetu lub wizyty domowej bez sprzętu mobilnego.

Źródło wiedzy: Bankier.pl


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno