Portal bezpiecznego e-biznesu

Łatka Microsoftu sprawia problemy użytkownikom Windows 7

 Łatka Microsoftu sprawia problemy użytkownikom Windows 7

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Microsoft wypuścił łatkę dla systemu Windows 10, 8.1 oraz 7, która powinna zniwelować problem luki Spectre. Niestety użytkownicy starszej „siódemki” mogą mieć problem, jeśli używają niekompatybilnych programów antywirusowych.
Łatka Microsoftu sprawia problemy użytkownikom Windows 7

Mimo upływu trzech miesięcy od wykrycia luk „Spectre” i „Meltdown” wciąż trwaja zmagania z usunięciem zagrożeń. Microsoft poinformował o wypuszczeniu łatki zabezpieczającej przed luką „Spectre Variant 7”. Powinna ona ochronić użytkowników zaawansowanych procesorów stacjonarnych (szósta generacja Skylake H/S) jak i mobilnych (szósta generacja Skylake U/Y oraz U23e).

Okazuje się, że użytkownicy Windows 7 mieli poważne problemy z instalacja aktualizacji. Wynikało z tego, że niektóre programy antywirusowe są niekompatybilne z poprawkami Microsoftu. Może to powodować zawieszanie się i restarty systemu operacyjnego.

Wypuszczona została zatem specjalna aktualizacja dla systemu Windows 7. Użytkownicy tego systemu będą mogli ją zainstalować jedynie wówczas, jeśli posiadają odpowiedni program antywirusowy. Samo korzystanie z podstawowego Windows Defender nie wystarczy, potrzebny jest dedykowany program. Podczas aktualizacji sprawdzany jest wpis w rejestrze, informujący Microsoft Update, że dany antywirus nie doprowadzi do awarii. Jeżeli system nie zezwoli na zainstalowanie poprawki, potrzebna będzie zmiana antywirusa na inny.

Microsoft podkreśla także, że nie wspiera już systemu Windows XP, zatem jego użytkownicy XP są najbardziej narażeni na działanie luki Spectre.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFiskus nie akceptuje faktur za kampanie na FB!? Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się