Portal bezpiecznego e-biznesu

Ładna pogoda pokrzyżowała plany e-sklepom!

 Ładna pogoda pokrzyżowała plany e-sklepom!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
W związku z pierwszą niedzielą wolną od handlu, wiele sklepów prowadziło akcję „jesteśmy otwarci w niedzielę”. Jednakże widok większych obrotów pokrzyżowała …. ładna pogoda!
Ładna pogoda pokrzyżowała plany e-sklepom!

Branża e-commerce miała być obok sieci sklepów na stacjach benzynowych, głównym beneficjentem wprowadzenia mocnych ograniczeń dla otwierania stacjonarnych sklepów w niedzielę. Po pierwszym dniu funkcjonowania ograniczeń wiele wskazuje na to, że tak się nie stało.

Z danych Płatności Online Blue Media - z którego korzysta kilka tysięcy sklepów internetowych - wynika, że obrót w ostatnią niedzielę nie wzrósł znacząco w porównaniu do poprzednich niedziel. Choć nieznacznie wzrosła liczba transakcji w e-sklepach, to nieco obniżyła się ich średnia wartość w porównaniu do poprzednich niedziel – mówi Krystian Wesołowski, ekspert Blue Media od rynku eCommerce.

Z czego to wynika?

Jak dodaje Krystian Wesołowski:

Internetowym sklepom plany popsuła... ładna pogoda w niedzielę. Od dawna dostrzegamy korelację między ładną pogodą w weekend a liczbą transakcji internetowych. W ciepłe i słoneczne soboty i niedzielę rzadziej przebywamy w domu, a tym samym rzadziej robimy zakupy online.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułInternet chodzi wolno? Być może nie wiesz, że kopiesz kryptowalutę Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się