Portal bezpiecznego e-biznesu

„Kto cię namierzył?” – nowa wtyczka, która sprawdza, kto chce na nas wpłynąć

 „Kto cię namierzył?” – nowa wtyczka, która sprawdza, kto chce na nas wpłynąć

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Mechanizm znany od lat w USA czy Wielkiej Brytanii, zdobywa popularność w Polsce. Jest to specjalne narzędzie w postaci wtyczki internetowej o nazwie „Kto Cię namierzył”.

„Kto cię namierzył?” – nowa wtyczka, która sprawdza, kto chce na nas wpłynąć

Nowinka może okazać się niezwykle przydatna w odniesieniu do zbliżających się w Polsce wyborów parlamentarnych. Działanie „Kto Cię namierzył” jest proste. Wystarczy zainstalować tę wtyczkę na swoim komputerze. Dzięki niej użytkownik może się dowiedzieć, które komitety wyborcze próbowały zachęcić go do udzielenia poparcia w nadchodzących wyborach, poprzez przesyłanie ukrytych treści politycznych.

Autorem wtyczki są Panoptykon oraz Fundacja ePaństwo. Pani Karolina Iwańska z Panoptykonu wyjaśnia:

Możliwości reklamowe, jakie dają media społecznościowe podczas kampanii wyborczych oraz mała przejrzystość politycznych kampanii reklamowych stwarzają dużą pokusę do nadużyć.

Celem, który przyświecał twórcom wtyczki było zwiększenie świadomości użytkowników Internetu, którzy niejednokrotnie nie mają zielonego pojęcia jak potężne narzędzia marketingowe i treści polityczne są w nich wymierzone.

Chcemy, żeby każdy mógł sprawdzić, które partie docierają do niego z reklamami na Facebooku. Zachęcamy do zainstalowania wtyczki, która pokaże, które komitety wyborcze do nas trafiały i dlaczego – tłumaczy Karolina Iwańska.

Według zapewnień twórców „Kto Cię namierzył” zbiera automatycznie wyłącznie wszystkie wyświetlane użytkownikowi reklamy, z poszanowaniem bezpieczeństwa danych użytkownika.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUOKiK ostrzega przed piramidami finansowymi Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie fotograficzny.fun

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się