Koniec sprzedaży kont Netflixa na Allegro!

20 sierpnia 2018, 15:17 , autor: Gloria Gatner (legalniewsieci.pl)

Allegro zakazuje sprzedaży kodów umożliwiających dostęp do usług platform VOD takich jak np. Netflix czy całych kont, które są zdecydowanie tańsze niż abonament.
Koniec sprzedaży kont Netflixa na Allegro!

Sprzedaż kont z aktywowanym okresem próbnym czy pierwszy miesiąc za darmo to usługi, które są chętnie wykorzystywane przez wiele osób. Można powiedzieć, że handlowanie danymi logowania do kont czy współdzielenie danych logowania to prawdziwa plaga. Większość transakcji związanych z kontami prowadzona jest przez Allegro. Do tej pory właściciele największej platformy transakcyjnej on-line w Polsce nic nie robili z tym procederem. Obecnie w załącznikach do regulaminu Allegro znajdujemy listę towarów zakazanych do której dodano nowy punkt 38, który brzmi następująco:


Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie "Kodami"), które umożliwiają dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem Kodów, które oferowane są przez podmioty prowadzące oficjalną, autoryzowaną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach indywidulanych umów zawartych z Allegro.pl.

Sprzedaż dostępu do kont od zawsze budziło sporo kontrowersji. Użytkownicy widzieli w tym tani dostęp do usługi. Wprowadzenie zakazu powinno ucieszyć dostawców VOD oraz użytkowników płacących abonament.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno