Portal bezpiecznego e-biznesu

Koniec darmowej przesyłki na Zalando.pl?

 Koniec darmowej przesyłki na Zalando.pl?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Pierwszym krajem w którym sklep zrezygnował z darmowej dostawy były Włochy. Od początku roku opłaty zaskoczyły Hiszpanów, Irlandczyków oraz Anglików. W Polsce opcja darmowej dostawy jest nadal aktywna, ale jak długo? Czy to oznacza koniec darmowej dostawy?
Koniec darmowej przesyłki na Zalando.pl?

Darmowe dostawy i zwroty zakupionych na Zalando produktów wpłynęły na zwiększenie popularności koncernu. Jednak dziś koncern może sobie pozwolić na wprowadzenie opłaty, zabezpieczając się w ten sposób przed wyłudzeniami i unikając dodatkowych kosztów. Wprowadzenie opłat za dostawy w wybranych krajach poprawiło wyniki finansowe koncernu.

Czy opcja darmowej dostawy zniknie na dobre ze sklepu? Jak informuje Barbara Dębowska, rzeczniczka prasowa Zalando:

Naszym priorytetem jest spełnianie potrzeb klientów. Dlatego bezpłatna wysyłka i zwroty pozostają ważną częścią naszej oferty. Widzimy jednak, że sposób robienia zakupów przez konsumentów różni się. Dlatego jesteśmy przekonani, że w celu zapewnienia jak najlepszego doświadczenia zakupowego wszystkim naszym klientom musimy tworzyć rozwiązania dostosowane do różnych potrzeb, a tym samym ofertę dopasowaną do różnych przedziałów cenowych. Jedną z miar tego jest minimalna wartość zamówienia dla bezpłatnej dostawy.

To kolejna rewolucja, którą Zalando wprowadziło w trosce o swoje interesy. Wcześniejszym ruchem było wszywanie bardzo dużych metek w ubrania tak, aby nie mogły być jednorazowo wykorzystywane i odsyłane.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSerwis silesion.pl wyłączony! Czemu strona Kamila Durczoka nie wypaliła? Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się