Klienci PKO BP wreszcie mogą płacić przez Apple Pay

02 października 2018, 16:28 , autor: Mirosław Dyka - legalniewsieci.pl

Użytkownicy potwierdzają: PKO Bank Polski wprowadził usługę Apple Pay. To już dziesiąty bank w naszym kraju, który zdecydował się dać możliwość płacenia swoim klientom przez Apple Pay.
Klienci PKO BP wreszcie mogą płacić przez Apple Pay

Termin wprowadzenia nowej (choć nie aż tak nowej) usługi przez PKO BP był kilkukrotnie przekładany. Największy bank w Polsce długo utrzymywał, że usługa zawita do jego klientów we wrześniu br. Apple tymczasem miało prosić swoich partnerów, by ci w okresie między 12 a 28 września nie odwracali uwagi klientów od ważnego dla firmy wydarzenia – premiery nowych iPhone’ów. Ale wreszcie przyszedł ten czas.

Dyrektor departamentu produktów klienta indywidualnego w PKO BP Paweł Placzke oznajmił:


Uzupełniamy wachlarz płatności mobilnych dostępnych w PKO Banku Polskim o Apple Pay, dzięki czemu liczna grupa naszych klientów korzystająca z urządzeń Apple może teraz płacić zbliżeniowo. Jesteśmy nieustannie skoncentrowani na tym, by nasi klienci mogli korzystać z najbardziej innowacyjnych i najwygodniejszych rozwiązań.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. W celu dokonania płatności w aplikacjach i na stronach internetowych akceptujących Apple Pay wystarczy dotknąć czytnika Touch ID lub, w przypadku iPhone’a X, dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk, a następnie spojrzeć na telefon, by potwierdzić transakcję poprzez Face ID.

Jak podaje bank:


Podczas płatności Apple Pay kartą debetową lub kredytową, ich numery nie są zapisywane ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple, ale zastępowane cyfrowym odpowiednikiem, tzw. tokenem, przypisanym do konkretnego urządzenia. Każda transakcja autoryzowana jest z użyciem jednorazowego, dynamicznego kodu bezpieczeństwa.

W kolejce czekają jeszcze inne banki. Swoich planów w tym zakresie nie ukrywa ING Bank Śląski.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno