Portal bezpiecznego e-biznesu

Kiedy daje się prezenty wielkanocne w firmie?

 Kiedy daje się prezenty wielkanocne w firmie?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Dawanie prezentów pracownikom na Wielkanoc może być dobrym sposobem na wyrażenie uznania i docenienia ich pracy oraz na budowanie pozytywnych relacji między pracodawcą a podwładnymi. Wele firm decyduje się na takie prezenty, ponieważ chcą w ten sposób zwiększyć motywację wśród pracowników oraz zacieśnić więzi pomiędzy przełożonym a całym zespołem. Zadbaj o to, aby w tym roku Twój team obdarowany został niezapomnianymi prezentami na Wielkanoc przyniesionymi przez zajączka.

Kiedy daje się prezenty wielkanocne w firmie?

Skąd wziął się zajączek wielkanocny?

Nietrudno zaobserwować, że obecnie zając, obok jajka to główny symbol świąt Wielkiej Nocy. Skąd jednak wzięła się ta tradycja? Zając wielkanocny może mieć swoje źródło w wierzeniach pogańskich - dawne germańskie ludy czciły boginię wiosny i płodności, której towarzyszem był właśnie zając. Zwierzę to symbolizuje odrodzenie się i nowe życie, co nawiązuje do zmartwychwstania Jezusa.

Zając pojawił się jako symbol Wielkanocy w Niemczech w XIX wieku, a jego obecność związana jest z różnymi tradycjami wielkanocnymi, takimi jak np. kolorowanie jajek. Wielkanocny zając zaczął być kojarzony z przynoszeniem dzieciom drobnych upominków. Najczęściej pojawiał się w pierwszy dzień świąt, czyli w Wielką Niedzielę. Tradycyjnie prezenty wręcza się na święta Bożego Narodzenia, jednak coraz częściej upominkami obdarowujemy się także na Wielkanoc. Zamiast świętego Mikołaja świąteczne podarunki przynosi wielkanocny zajączek, który gości nie tylko w naszych domach, ale także w miejscu pracy.

Zajączek wielkanocny w firmie

Skoro zachodnia tradycja przywędrowała również i do nas, to czemu by z niej nie skorzystać i nie wręczyć prezentów pracownikom i klientom firmy? Otóż okazuje się, że obdarowywanie się upominkami firmowymi może przynieść ogromne korzyści. Jakie? Prezenty na Wielkanoc mogą być dobrym sposobem na zwiększenie motywacji pracowników, którzy mogą czuć się ważni i docenieni. To również może przyczynić się do poprawy atmosfery w pracy, dzięki czemu pracownicy poczują się jak członkowie jednej, zintegrowanej rodziny.

Dawanie prezentów na Wielkanoc jest okazją dla pracodawcy do pokazania swojej troski o pracowników, ponieważ inwestuje on tym sposobem w dobre relacje z podwładnymi i chce, aby czuli się oni dobrze w swoim miejscu pracy. Co zatem podarować osobom pracującym w firmie? Idealnym pomysłem na świąteczne upominki okażą się niezawodne, uniwersalne zestawy prezentowe wypełnione produktami najwyższej jakości. Święta wielkanocne to czas radości, dlatego warto podarować, choć jej namiastkę pracownikom Twojej firmy. Pozytywne emocje w każdym obdarowanym wywołają kosze delikatesowe dostępne w sklepie online Schronisko Bukowina. Kompozycje wyróżniają się znakomitymi artykułami spożywczymi, które zostaną spożytkowane ze smakiem i to w okamgnieniu. Bo jak można oprzeć się wyjątkowym słodyczom, czy regionalnym alkoholom? W zestawach wielkanocnych ze Schroniska Bukowina można znaleźć wyśmienite przetwory, które podkreślą smak herbaty - syropy owocowe, konfitury, czy cytryny z rumem i miodem. Codzienne chwile umili smak i aromat doskonałej włoskiej kawy, a świąteczne śniadanie uświetni tradycyjny zakwas na żurek. Elegancko zapakowana zawartość unikalnych koszy prezentowych oczaruje niejedną osobę.

Odpowiedni moment na wręczanie prezentów na Wielkanoc

Tradycyjnie, prezenty wielkanocne dawane są w Wielki Czwartek, Piątek lub w Niedzielę Wielkanocną, czyli w dniach przed lub podczas samego święta Wielkanocy. Jednak w przypadku firm, prezenty mogą być wręczane w różnym czasie - zależnie od polityki firmy, budżetu, czy też planu pracy. Mogą być one rozdane na przykład przed świętami wielkanocnymi, aby pracownicy mogli je zabrać ze sobą do domu, albo też mogą być wręczane w dniu świątecznym w siedzibie firmy. Prezentami od zająca można obdarować pracowników podczas świątecznego spotkania. Będzie to odebrane nie tylko jako miły gest, ale wyraz szacunku i uznania wobec podwładnych. Spotkanie świąteczne jest okazją do radosnego i wspólnego celebrowanie świąt wraz z kolegami z pracy.

Oryginalne paczki wielkanocne w postaci eleganckich zestawów upominkowych znajdziesz w sklepie internetowym Schronisko Bukowina. Oczaruj nimi swoich pracowników oraz klientów i spraw, by ich święta Wielkanocne były niezapomniane!


Komentarze

‹ Poprzedni artykułDlaczego warto korzystać z kampanii Google Ads? Następny artykuł ›Informowanie o cenie – plusy i minusy nowych przepisów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się