Portal bezpiecznego e-biznesu

Jesteś klientem PKO lub BNP? Uważaj na wiadomość z polisą!

 Jesteś klientem PKO lub BNP? Uważaj na wiadomość z polisą!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

PKO Bank Polski i BNP Paribas ostrzegają przed kolejną falą fałszywych wiadomości wysłanych przez oszustów. Wiadomość, która ma rzekomo zawierać polisę, zawiera szkodliwe oprogramowanie. Otwarcie plików może skutkować utratą kontroli nad kontem i stratą pieniędzy zgromadzonych na rachunku.

Jesteś klientem PKO lub BNP? Uważaj na wiadomość z polisą!

Klienci banków PKO BP i BNP Paribas znaleźli się na celowniku oszustów. Cyberprzestępcy wysyłają e-maile do klientów banków, które zawierają fałszywą polisę (w przypadku PKO BP) lub nakłaniają do weryfikacji numeru telefonu (BNP Paribas). W rzeczywistości wiadomości są oszustwem, które celem jest próba przejęcia dostępu do rachunku i w konsekwencji kradzież pieniędzy.

PKO BP ostrzega przed oszustami

W przypadku klientów banku PKO Bank Polski oszuści wysyłają e-maile do klientów z podziękowaniem za przesłanie dokumentów. Wiadomość odnosi się do polisy, która rzekomo jest dodana w załączniku. "Dzień dobry, potwierdzam przyjęcie dokumentów wraz z potwierdzeniem opłacenia składek i dziękuje za ich przesłanie" – czytamy w treści e-maila. Poniże ostrzeżenie banku na Twitterze:

Klienci BNP Paribas na celowniku oszustów

Natomiast w przypadku klientów BNP Paribas oszuści wysyłają fałszywe maile z informacją o konieczności potwierdzenia podstawowego numeru telefonu. Natomiast nr telefonu jest zdecydowanie za długi, na co od razu powinni zwrócić uwagę klienci, którzy otrzymali taką wiadomość. Poniżej przykłada treść wiadomości wysyłanej przez oszustów:

Należy pamiętać, że wszyscy nasi klienci są zainteresowani potwierdzeniem swojego podstawowego numeru telefonu, aby lepiej kontrolować swoje konta online, niniejsza prośba o potwierdzenie nr 806226845840 z dnia 09.09.2022 15:25:00 czeka na potwierdzenie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułTworzenie środków płatniczych dla ekosystemów – tokeny utility Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się