Portal bezpiecznego e-biznesu

Jarosław Kaczyński usunięty z Allegro?!

 Jarosław Kaczyński usunięty z Allegro?!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Portret prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego został wystawiony na aukcji charytatywnej na Allegro.pl.
Jarosław Kaczyński usunięty z Allegro?!

Celem była zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po otrzymaniu zgłoszenia administratorzy Allegro postanowili o usunięciu aukcji. Decyzja została podjęta po analizie niejasnego opisu aukcji, której przedmiotem była podobizna szefa partii rządzącej.

W uzasadnieniu Allegro wyjaśniło, iż treść opisu wystawionego przedmiotu tj. fotografii wykonanej przez polskiego fotografa Wojciecha Grzędzińskiego, była niejasna dla kupujących, ale nie oznacza to jednak, iż podobna aukcja nie może pojawić się, ale już z niebudzącym wątpliwości opisem.

Usunięcie oferty nie było związane z przedmiotem aukcji. Po zgłoszeniu obsługa serwisu sprawdziła tę ofertę i jej zastrzeżenia wzbudziła cześć opisu oferty, który mógł być niejasny dla kupujących. Sprzedający został poinformowany, że może wystawić przedmiot ponownie z adekwatnym opisem – wyjaśnili przedstawiciele Allegro.

Portret został wystawiony ponownie przez autora i można go już licytować, a pieniądze z aukcji mają trafić na rzecz WOŚP. Jak dotąd administracja Allegro nie usunęła aukcji, zatem zakładamy poprawność jej opisu. Autor aukcji wskazał ponadto szczegółowe informacje dotyczącego licytowanego przedmiotu wraz z ramą, a także wymiary oraz datę wykonania zdjęcia.

Poniżej zrzut ekranu aukcji:


Wystawienie owego zdjęcia już budzi kontrowersje i jak przyznaje sam Wojciech Grzędziński, ta lekka prowokacja ma przyczynić się zbiórki większej ilości pieniędzy w ramach WOŚP.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: wolnyshop.pl Następny artykuł ›Uwaga na apartamenty widmo!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się