Portal bezpiecznego e-biznesu

Jakie tło do fotografii produktowej wybrać?

 Jakie tło do fotografii produktowej wybrać?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Chcąc przygotować świetne fotografie produktowe, konieczne jest wyposażenie się w wysokiej jakości tło fotograficzne. Dzięki niemu możliwe będzie zapewnienie sobie optymalnych warunków do stworzenia obrazu, który będzie sprzedawał i znakomicie prezentował dany produkt. Zajrzyj do tego artykułu, aby poznać rodzaje teł fotograficznych, które przydadzą się w fotografii produktowej.
Jakie tło do fotografii produktowej wybrać?

Fotograficzne tła plastikowe

Tła fotograficzne (np. te dostępne w Cyfrowe.pl https://www.cyfrowe.pl/tla-i-systemy-zawieszania,4,147.html) plastikowe wyróżniają się dużą wytrzymałością i cienką budową, umożliwiającą łatwe przycinanie czy zaginanie w celu przygotowania przestrzeni do wykonywania zdjęć produktowych. Ich lekka konstrukcja ułatwia zabieranie ich w różne miejsca i organizowanie sesji fotograficznej przykładowo u klientów. Jako że cechują się nieco wyższą ceną niż tła wykonane z innych materiałów, to sprawdzą się głównie przy wykonywaniu packshotów mniejszych obiektów. Często używa się je w namiocie bezcieniowym.

Tła fotograficzne winylowe

Innym ciekawym wariantem teł fotograficznych są te wykonane z winylu. Ich kluczową cechą jest to, że są to bardzo wytrzymałe fotograficzne tła, które dodatkowo są odporne na działanie wilgoci. Dlatego świetnie sprawdzają się podczas sesji, gdzie przedstawia się sprzęt kuchenny, naczynia itp. Dostępne są nie tylko w różnych kolorach, ale także o różnych fakturach, co może być przydatne podczas wykonywania tzw. zdjęć produktowych lifestyle'owych. Wśród tej kategorii warto wymienić tła fotograficzne Savage.

Kartonowe tła fotograficzne i polipropylenowe

Ciekawą opcją - w szczególności dla początkujących lub tych, którzy tylko okazjonalnie wykonują zdjęcia produktowe - są kartonowe tła fotograficzne (jak chociażby te: https://www.cyfrowe.pl/tla-i-systemy-zawieszania-tla-papierowe,4,147,1104.html). Ich główną zaletą jest niska cena - mogą nawet służyć za jednorazowe tła fotograficzne. Pozwalają na szybkie i sprawne wykonanie sesji fotograficznej. Ciekawą alternatywą są fotograficzne tła polipropylenowe, które w przeciwieństwie do tych kartonowych teł fotograficznych są odporne na działanie wilgoci i bardziej trwałe.

Fotograficzne tła materiałowe

Najbardziej popularnym typem teł są te materiałowe. Nie są one najczęściej wykorzystywane w fotografii produktowej, ale warto o nich pamiętać, chcą wykonywać zdjęcia lifestyle'owe. W szczególności mogą przydać się podczas wykonywania zdjęć produktowych towarów luksusowych, biżuterii itp., gdzie konieczne jest pokazanie nie tylko ujęć packshotowych, ale również w eleganckich aranżacjach.

Jaki kolor tła fotograficznego do fotografii produktowej?

Niezależnie od tego, czy wybierze się tła winylowe, kartonowe tła fotograficzne, tła plastikowe czy fotograficzne tła bawełniane, oczywiście podstawowym wyborem w fotografii produktowej będzie białe tło. Pozwala ono na wykonanie klasycznych packshotów, które umożliwiają najbardziej precyzyjne pokazanie oferowanego produktu.

Rzecz jasna w zależności od charakteru towaru można decydować się także na inne, różnokolorowe tła. Ciekawą alternatywą, która wielokrotnie pomoże zwrócić uwagę klientów, może być czarne tło fotograficzne. Interesujące jest także dobranie czerwonego, beżowego, różowego czy zielonego tła, w zależności od kolorystyki i specyfiki fotografowanego przedmiotu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułInPost znów proponuje innowacje. InPost Pay coraz bliżej Następny artykuł ›Czy konsumentowi przysługuje prawo do „rękojmi”? Odpowiedź cię zaskoczy

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się