Portal bezpiecznego e-biznesu

Jakie akcesoria warto kupić razem z nowym telefonem?

 Jakie akcesoria warto kupić razem z nowym telefonem?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
W sklepach znaleźć można całą masę różnego rodzaju akcesoriów do telefonów komórkowych, od kolorowych ochronnych etui, przez słuchawki na kablu lub bezprzewodowe, aż po obiektywy do robienia pięknych zdjęć jak za pomocą profesjonalnego aparatu. Niektóre z tych akcesoriów są przydatne, inne wręcz niezbędne, żeby móc wygodnie korzystać z urządzenia. Co warto kupić wraz z nowym telefonem?
Jakie akcesoria warto kupić razem z nowym telefonem?

Karta pamięci

Niewielka pojemność pamięci wbudowanej urządzenia to żadne ograniczenie, jeśli jest ono wyposażone we właściwy port i obsługuje karty pamięci. Co ważne, przed wyborem karty należy sprawdzić w specyfikacji telefonu, jakiej może sięgać ona maksymalnej pojemności. Jeśli kupiona karta będzie zbyt duża, telefon po prostu jej nie wykryje.

Nowe smartfony najczęściej wyposażone są w tak zwaną szufladkę, do której wkłada się kartę micro SD. Wspomnianą szufladkę otwiera się zwykle za pomocą cienkiego drucika wsuwanego w otwór z boku telefonu. Po tym powinien wypaść mały stelaż, na którym kładzie się kartę i wsuwa z powrotem do urządzenia.

Uwaga! Nowe modele smartfonów coraz częściej są pozbawiane wejścia na kartę pamięci na rzecz poszerzania ich pojemności z pomocą internetowej chmury. Przed zakupem karty warto się upewnić, czy wybrany model telefonu ją obsłuży.

Ładowarka i power bank

Coraz więcej modeli smartfonów sprzedawanych jest bez ładowarki w zestawie. W takim przypadku ładowarkę należy kupić osobno lub użyć modelu, z którego korzystało się przy poprzednim telefonie. Decydując się na dalsze korzystanie ze starej ładowarki, warto jednak sprawdzić, czy obsługuje ona na przykład szybkie ładowanie coraz częściej instalowane w nowych smartfonach.


Jak podładować telefon, gdy nie ma się dostępu do kontaktu? Do tego przyda się power bank. Do wyboru są urządzenia o różnej pojemności, które mogą nawet kilkukrotnie przewyższyć pojemność baterii samego telefonu. Często mają one niewielkie rozmiary i są lekkie, dzięki czemu z powodzeniem można nosić je ze sobą na co dzień.


Szkło hartowane

Już kilka lat temu można było zaobserwować tendencję producentów telefonów do ciągłego powiększania ekranów tych urządzeń. Duży ekran jest wygodny i zapewnia swobodę pracy na telefonie, jednak jest on narażony na różnego rodzaju uszkodzenia. Nietrudno go porysować, chowając go do torby razem z kluczami, albo stłuc, upuszczając przypadkiem telefon na twardą powierzchnię.

Szkło hartowane przyklejane na ekran zapewnia mu ochronę przed pęknięciami i zarysowaniami. W razie wypadku, to ochronne szkło będzie wymagało wymiany, a nie cały ekran telefonu, co wiązałoby się ze znacznie wyższymi kosztami. Szkło zawsze musi być dopasowane do konkretnego modelu telefonu, aby dokładnie zakrywało cały jego ekran i nie wystawało poza jego krawędzie.

Etui na telefon

Nie tylko ekran telefonu wymaga ochrony. Wiele modeli dla efektu wizualnego wzbogacanych jest na przykład o szklany tył, który, choć piękny, może pękać przy uderzeniach, a także rysować się podobnie, jak szklany ekran. Żeby chronić inne części telefonu, niezbędne jest solidnie wykonane etui dopasowane do posiadanego modelu.

Etui na telefon ma coraz częściej nie tylko ochronną funkcję. Do wyboru jest cała masa kolorów i wzorów, w tym nawet możliwość naniesienia na etui własnego zdjęcia czy grafiki. Do popularnych modeli telefonów wybór jest największy, a etui dostać można właściwie z każdym motywem, jaki tylko się wymyśli.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOszuści wyłudzają dane z wykorzystując Allegro Lokalnie Następny artykuł ›Amazon zagrożony ogromnymi karami

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się