Portal bezpiecznego e-biznesu

Jak bezpiecznie przeprowadzić transformację cyfrową?

 Jak bezpiecznie przeprowadzić transformację cyfrową?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Zmiany w firmie są potrzebne, ale nie da się ukryć, że czasem mogą powodować komplikacje. Procesem szczególnym jest transformacja cyfrowa, która ma na celu zastąpienie rozwiązań analogowych procesami i systemami cyfrowymi. Takie działanie może przynieść duże oszczędności i pomóc w optymalizacji pracy, ale nie da się ukryć, że podczas wprowadzania zmian może wystąpić szereg nieprzewidzianych sytuacji. W poniższym artykule przedstawiamy więc, jak najlepiej przygotować się do bezpiecznego przeprowadzenia transformacji cyfrowej.
Jak bezpiecznie przeprowadzić transformację cyfrową?

Wybierz profesjonalną firmę do transformacji cyfrowej

Nie da się ukryć, że transformacja cyfrowa często może oznaczać dość dużą inwestycję pieniędzy oraz czasu. Jednym z najgorszych możliwych scenariuszy może być tu więc zlecenie całego skomplikowanego procesu firmie, która nie podejdzie do sprawy z należytym zaangażowaniem. Wybór specjalistów w swoim fachu może okazać się korzystny przede wszystkim dlatego, że wraz z podjęciem decyzji o transformacji cyfrowej i wdrożeniu nowych systemów IT, całkowicie lub częściowo porzucamy sprawdzone i działające rozwiązania technologiczne. Warto więc upewnić się, że wybrana firma będzie w stanie przeprowadzić cały proces w taki sposób, aby efekt końcowy dawał lepsze wyniki niż aktualnie wykorzystywane rozwiązanie. Jeśli zależy Ci na pomocy fachowców, transformację cyfrową zleć profesjonalnej firmie, jak ITtouch, która długi czas rzetelnie zajmuje się pracami takimi jak projektowanie i wdrażanie systemów IT, testowanie aplikacji czy administrowanie systemami IT. Oprócz doświadczenia wykonawcy warto również zwrócić uwagę na łatwość komunikacji z zespołem, co może przydać się podczas planowania nowego systemu.

Zapoznaj się z planem transformacji cyfrowej

Głównym powodem i zaletą zlecania transformacji cyfrowej firmie zewnętrznej jest to, że sami nie musimy znać się dokładnie na wszystkich aspektach technicznych projektowania i wdrażania nowego systemu IT. Niemniej, aby nic nas nie zaskoczyło, dobrze jest dokładnie zapoznać się z ogólnym planem przewidywanych prac. Prawie każda transformacja cyfrowa wiąże się bowiem z radykalnymi zmianami przy wykonywanych zadaniach. Najlepszym przykładem może być tu przejście z analogowej formy rejestracji czasu pracy w zakładzie, na system cyfrowy. Jeśli wiemy kiedy dokładnie zostanie wprowadzony nowy system ewidencji, łatwiej będzie nam zaplanować konieczne szkolenie dla pracowników. Można więc powiedzieć, że znajomość ogólnego planu transformacji cyfrowej daje nam większą kontrolę nad działaniami w trakcie samych zmian.

Przygotuj plan awaryjny

Nie można zapominać, że każda duża zmiana to pewne ryzyko. W przypadku wdrożenia nowego rozwiązania i systemu IT należy pamiętać, że może on nie działać idealnie na samym początku, a w najgorszym razie, może się nie przyjąć w dłuższym rozrachunku. Na taką okoliczność, zawsze warto mieć przygotowany plan alternatywny, na przykład stary system gotowy do użytku, czekający w odwodzie. Przeważnie tego rodzaju komplikacje to sytuacje przejściowe, dzięki którym w łatwy sposób można udoskonalić nowy system i dostroić go jeszcze lepiej do użytkowników. Przygotowanie awaryjnego systemu może jednak uchronić przedsiębiorstwo przed nieoczekiwanymi przerwami w płynności pracy.

Jak więc widać, aby transformacja cyfrowa była w pełni bezpieczna, przede wszystkim prace warto zlecić profesjonalistom. Nie zaszkodzi również zapoznać się ze szczegółami całego procesu, ponieważ więcej informacji może pozwolić na lepszą organizację pracy w okresie przygotowawczym i przejściowym. Nie można również zapominać o tym, że przy tak dużych zmianach organizacji pracy, warto mieć w pogotowiu plan awaryjny, np. stary system analogowy, z którego można będzie skorzystać od razu, w przypadku problemach przy wdrażaniu nowych rozwiązań.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak rozliczyć PIT przez internet Następny artykuł ›Dlaczego warto zainwestować w usługi agencji SEO?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się