Portal bezpiecznego e-biznesu

Internet chodzi wolno? Być może nie wiesz, że kopiesz kryptowalutę

 Internet chodzi wolno? Być może nie wiesz, że kopiesz kryptowalutę

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Rządy Egiptu i Syrii oraz turecki firma telekomunikacyjna zostały przyłapane na infekowaniu użytkowników złośliwym oprogramowaniem, które między innymi może służyć do kopania kryptowalut.
Internet chodzi wolno? Być może nie wiesz, że kopiesz kryptowalutę

Wykorzystywano i przekierowywano połączenia internetowe użytkowników.

Użyto do tego celu technologii Deep Packet Inspection, która umożliwia przechwytywanie i kierowanie ruchem internetowym użytkownika – mówi Łukasz Nowatkowski Dyrektor IT G DATA Software – Dodatkowo oprogramowanie to umożliwia śledzenie każdego kroku w internecie, czyli jednym słowem, śledzi wszystko, co robimy.

Turecka sieć telekomunikacyjna wzięła na cel prawników, dziennikarzy i obrońców praw człowieka. Dzięki możliwości przekierowania ruchu internetowego kierowała ich na strony, które były zainfekowane programami szpiegującymi FinFisher i StrongPity. Należy dodać, że strony te zawierały linki do pozornie oryginalnego oprogramowania i danych.

Podobne działanie zaobserwowano w Syrii, gdzie przekierowywano użytkowników na zainfekowane strony popularnych programów takich jak AVAST, Opera, CCleaner.

Tego typu działanie to duża nieodpowiedzialność - mówi Nowatkowski – chęć śledzenia czy infekowania użytkowników przez instytucje i firmy rządowej, prędzej czy później jest wykorzystywana na masową skalę przez cyberprzestępców. Z racji tego, że internet nie zna granic nie musi to dotyczyć tylko tych dwóch wymienionych krajów. Zagrożeni są wszyscy.

W takich przypadkach jednym rozwiązaniem jest posiadanie oryginalnego oprogramowania antywirusowego, które może nas uchronić lub ostrzec przez infekcją pochodzącą z danej strony.

Dostawca oprogramowania Deep Packet zaprzecza tym doniesieniom. Jednak zagrożenie potwierdzają specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z CitizenLab z Universystetu w Toronto i wiodącego dostawcy rozwiązań cyberbezpieczeństwa.

Szczegółowych informacji udziela: Robert Dziemianko, Marketing manager - Email: robert.dziemianko@gdata.pl


Komentarze

‹ Poprzedni artykułNowoczesne rozwiązania w systemach zabezpieczeń Smart Home Następny artykuł ›Informowanie o cenie – plusy i minusy nowych przepisów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się