Portal bezpiecznego e-biznesu

Instagram wprowadzi samodzielną aplikację zakupową

 Instagram wprowadzi samodzielną aplikację zakupową

Zakupy na platformie Instagram nie są już dziś niczym niezwykłym. Tym razem jednak platforma należąca do Facebooka ma zamiar wprowadzić własną aplikację, która najprawdopodobniej będzie nazywać się IG Shopping.

Instagram wprowadzi samodzielną aplikację zakupową

Jak informuje serwis The Verge nowa aplikacja ma być sposobem na wejście Facebooka do branży e-commerce. Wśród jej funkcjonalności ma być m.in. przeglądanie i zakup produktów prezentowanych na kontach sklepów i producentów. Z opublikowanych danych wynika, że konta na Instagramie prowadzi już ponad 25 mln firm, z czego 2 mln to reklamodawcy. Facebook podaje również, że czterech na pięciu użytkowników platformy obserwuje konto co najmniej jednej firmy.

Już od około dwóch lat na zdjęciach można oznaczać prawdziwe produkty i kierować użytkowników do sklepów. W fazie testów znajduje się podobna funkcja, ale dla Stories. O tym jak wielki potencjał finansowy drzemie w kupowaniu na Instagramie świadczyć może fakt, że już teraz sprzedawcy korzystają z aplikacji Four Sixty czy Shopify, które ułatwiają zarządzanie treściami na tej mobilnej platformie.

Wszystko to uzasadnia tezę, że nowa aplikacja i jej funkcjonalności mogą totalnie zrewolucjonizować rynek. Sam Instagram milczy jeszcze w tym temacie, więc nie wiadomo, kiedy aplikacja IG Shopping miałaby ujrzeć światło dzienne. Sam proces tworzenia, a następnie testów może być bardzo długi, a także nie dać zadowalających efektów. Platforma nie wypuści produktu, który nie będzie w stu procentach dopracowany, gdyż zanosi się na ogromne przedsięwzięcie. Można jednak założyć, że tego rodzaju aplikacja mogłaby znacząco wpłynąć na rynek e-commerce i rozwinąć go na jeszcze większą skalę.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKrytyczna wada na serwerze Facebooka usunięta. 5000 USD nagrody dla analityka! Następny artykuł ›Facebook pobrał od użytkowników 1,5 mln kontaktów bez zgody

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się